Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V zahradě MŠ v Horní Suché dochází k rekonstrukci zpevněných povrchů, nastal ale problém

V areálu Mateřské školy v Horní Suché začaly práce na rekonstrukci všech zpevněných povrchů. Projekt počítá s jednotnou zámkovou dlažbou. Sportovní a herní části pak budou z materiálu podobného tartanu, což bude zajišťovat zejména bezpečnost. Při realizaci ale nastal problém.

Zatímco pod dlažbou se nacházel standardní povrch, pod asfaltem je další vrstva.

Zbyšek Michnik, investiční referent: "Tam je beton, který bude třeba těžkými stroji rozbíjet, dát pryč a dělat více méně všechno znova. Což je komplikace časová i organizační, protože budeme muset pustit těžké stroje do míst, která jsou více méně nepřístupná a budou muset projíždět i přes areál zahrady mateřské školy.”

Mateřinka ale nemusí mít obavy, protože obec se postará, aby zahrada byla následně opět hezky upravena. Školka se rekonstrukci přizpůsobí a je ráda, že k výměně povrchů dochází.

Tereza Stefanová, učitelka: "Ven chodíme, chodíme na zadní zahradu, kde momentálně ještě není všechno rozkopané. Jsme sice trochu omezení tím prostorem, ale dá se to zvládnout. Jsme nadšení z toho, protože opravdu už to bylo v nevyhovujícím stavu pro děti. Opravdu na koloběžkách padaly. Nebo, když běhaly, zakopávaly. Takže se moc těšíme a bude to mnohem bezpečnější a také nám to tady oživí tu naši mateřskou školu.”

Práce by radnice chtěla stihnout co nejrychleji, nejlépe do konce prázdnin.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail