Ve školách je rušno i bez žáků

  • 15:24,
  • Karviná ,

Dvouměsíční volno školáků využívají města k opravám svých školských zařízení a nejinak je tomu i v Karviné. I tady se naplno rozběhly opravy škol a školek. Stavební ruch vládne například na Základní škole Dělnická, která se kapacitně zvětšuje. Na jedné z budov se přistavuje celé patro pro odborné učebny.

Dvouměsíční volno školáků využívají města k opravám svých školských zařízení a nejinak je tomu i v Karviné. Tady se do 12 škol a 7 mateřských školek investují z pokladny města každým rokem desítky milionů korun. Na vybavení škol a  vnitřní i vnější rekonstrukce

"Zateplení a výměna oken na škole Cihelní a investice do zahrad školek  a škol napříč celým městem," uvedl například Lukáš Raszyk, náměstek primátora.

Daří se také využívat dotace.

"Teď nám vyšly tři balíky dotační," dodal Raszyk.

Mimo to v letošním roce začaly také velké stavební práce na Základní škole Dělnická. Ta kvůli kapacitním nedostatku nemohla přijímat všechny přihlášené prvňáčky. Přístavbou nového patra se tento problém do budoucna vyřeší.

"Se strašně těšíme a to z několika důvodů, nebudeme muset odmítat žáky do prvních ročníků a dostaneme nové učebny, přírodopisu, chemie, informatiky a cizích jazyků a také že se nám podaří rozjet projekt pro mimořádně nadané děti. Celá stavba jede  podle harmonogramu, otevření celého systému bude až v září  2019," prozradil Petr Juras, ředitel školy.

Přistavené patro bude s hlavní budovou spojeno  chodbou.

"Zároveň pamatujeme i na bezbariérový přístup, bude tady výtah," dodal Juras.

Do konce prázdnin se také musí připravit jídelna, která je kvůli stavebním úpravám  a provozně - technickým důvodům pro žáky od dubna nedostupná.
Luboš Walek
Těrlicko
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Havířov-Podlesí K.Světlé 1/1372 okres Karviná
Havířov
od 28 020 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT SECURITY s.r.o. - Havířov bezp. centrum
Havířov
od 15 740 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků