Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přípravy na rekonstrukci krytého bazénu v Karviné běží

  • Karviná,

V Karviné běží naplno přípravy na generální rekonstrukci krytého bazénu. V současné době bylo vydáno územní rozhodnutí a připravuje se i nezbytné stavební povolení. Pokud půjde vše podle plánu, první práce by měly začít už na jaře.

Krytý bazén v Karviné slouží lidem více třicet let. Jeho rekonstrukci schválili zastupitelé loni, v současné době bylo vydáno územní rozhodnutí a připravuje se také stavební povolení.

"To samotné stavební povolení by mělo trvat zhruba 5-6 týdnů a na základě toho pak bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Počítá se nejen s celkovou modernizací, ale hlavně se obyvatelé dočkají dostavby další plavecké haly s rekreačním bazénem a bloku s welness zónou.

"Další velký rozdíl bude v tom, že návštěvníci, kteří se budou koupat v bazénových halách, budou i v rámci tohoto koupání moci navštívit i parní saunu," prozradil Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS.

Změní a zmodernizuje se i technické zázemí.

"Všechny ty stroje budou nové a nejpodstatnější změna z technického hlediska bude, že každý bazén bude mít svůj vlastní kruh. Karviňáci vždy volali po rozdílné teplotě vody, což jim v těch bazénech dopřejeme," dodal ředitel.

Nově bude krytá bazén bezbariérový, vylepší se i venkovní zóna pro případné slunění a opalování. 

Pokud vše proběhne hladce, první stavební práce začnou už na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy