Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné čistí kanálové vpusti

  • Karviná,

Pracovníci karvinských technických služeb se v rámci pravidelného úklidu pustili i do čištění kanálových vpustí. Na území města se jich nachází zhruba 2300 a jejich vyčištění trvá dva měsíce.

Pravidelnou údržbou, opravami a hlavně čištěním procházejí i kanálové vpusti na místních komunikacích. Pracovníci karvinských technických služeb s tímto úkolem začaly na konci června.

"Děláme to dvakrát za rok, máme čištění vpustí po zimě, to děláme až po vyčištění komunikací, protože při tom zametání nám nepořádek skončí v kanálových vpustích," vysvětlil ředitel TS Karviná Zbyněk Gajdacz.

Na celém území se nachází 2300 kanálových vpustí, pracovníkům TS trvá dva měsíce než všechny vyčistí.

"Musíte vzít háčky, vytáhnout tzv. trychtýř, ten je zanesený, ucpal se a dole pod ním je ještě bahenní koš, do kterého to padá," upřesnil Jan Deutsch,  pracovník TS Karviná.

V bahenním koši bohužel nekončí jen kameny, listí a větve, ale bývá ucpaný i odpadky.

" Tam lidi nahází papírky, PETky jsou tam stlačené, hliníkové nádoby od malých nápojů, dokonce se tam najdou i injekční stříkačky," dodal Deutsch.

Pokud injekční stříkačku na zemi najdete, rozhodně ji do kanálu nevhazujte, ale zavolejte strážníky MP, kteří ji bezpečně zlikvidují.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy