Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná vyzvala dlužníky k zaplacení za svoz odpadu

  • Karviná,

Od letošního roku nemusí občané Karviné platit poplatek za svoz komunálního odpadu. Týká se to ale jen těch, kteří odpady řádně platili nebo své pohledávky stihnou zaplatit do konce září. Město už dlužníkům poslalo upomínky.

Ještě dva měsíce mají občané Karviné, kteří dluží jakoukoliv částku za svoz odpadu, šanci své dluhy uhradit. Řádně platící občané jsou totiž od placení poplatků za komunální odpad osvobozeni.

"My jsme na začátku odsouhlasili to, že odpady budou zdarma, budou zdarma pouze pro ty, kteří si řádně plní své povinnosti v rámci placení těchto odpadů a těm, kteří měli nějaký vroubek, tak jsme dali možnost,aby do 30.9. doplatili své dluhy," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Každý, kdo za odpad dlužil, byl o dlužné částce včas informován. Odbor ekonomický magistrátu města v průběhu května a června rozeslal zhruba 8 100 upomínek.

"Já věřím tomu, že si to dají dohromady tak, aby ty odpady měli zdarma. V případě, že tito lidé si nedoplatí ty své staré závazky, tak budou platit i odpady za rok 2018," dodal primátor.

"Nejvyšší dlužná částka jen pro zajímavost je 32 tisíc korun. Týká se jak dospělé osoby, tak i jeho nezletilých dětí, za které on, jako zákonný zástupce poplatky neplatil," prozradila Martina Orgoníková, zástupkyně mluvčího Karviné.

Prozatím na upomínku reagovalo 600 dlužníků, kteří své dluhy zaplatili v celkové výši 550tis. Kč. Počet dlužících se tak snížil na 7500. Bohužel, mnoho dopisů s upomínkou se vrátilo zpátky na magistrát. Lidé nemají na adrese označenou schránku nebo se stěhují a nenahlásí změnu apd.

"Lidé si mohou sami přijít zjisti na odbor pohledávek a poplatků, zda městu dluží. Je to budova C, bývalá komerční banka, na  2. patře, de jim určitě tyto informace dají. Chceme upozornit, že na své dluhy se musí zeptat každý sám osobně vzhledem k ochraně osobních dat," dodala Orgoníková.
Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků