Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinskou ulici Žižkova čeká rozsáhlá rekonstrukce

  • Karviná,

V Karviné-Hranicích začíná velká rekonstrukce páteřní ulice Žižkova. Samotná modernizace je rozdělena do tří etap a řidiči po dobu opravy touto cestou neprojedou. Na dopravní změnu se musí připravit i v centru města, kde se v pátek kvůli rekonstrukci silnic uzavřou jiné úseky než dosud.

Chystaná oprava páteřní ulice v Karviné-Hranicích začala. Silnice byla ve špatném stavu a rekonstrukci  už potřebovala. Právě začíná etapa první.

"Nyní stojíme před etapou č.1., je to od odbočky k poliklinice až po odbočku na Rudé Armády, bude probíhat ode dneška do začátku listopadu. Provoz bude zachován pouze pro autobusy a záchrannou službu," vysvětlil  Lukáš Raszyk, náměstek primátora.

Od pondělní půlnoci tady začne platit také zákaz parkování. Objízdná trasa pro osobní dopravu bude vedena po ulicích Leonovova, Rudé a Čsl. Armády. K poliklinice se ale řidiči dostanou.

Zároveň s opravou silnice budou provedeny opravy navazujících chodníků, počítá se s terénními pracemi, úpravami vodovodů a přeložkami plynovodů. I. etapa rekonstrukce silnice by měla skončit začátkem listopadu letošního roku. Zároveň se řidiči musí připravit i na dopravní změny v centru města.

Od 24.srpna dojde k ukončení prvních dvou etap a budou následovat další dvě. Dojezd na Masarykovo náměstí bude možný od nemocnice, po Fryštátské," dodal náměstek.

 Celá stavba v centru by měla být hotová na podzim, - počítá se během října nebo listopadu, záleží na klimatických podmínkách.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail