Karvinskou ulici Žižkova čeká rozsáhlá rekonstrukce

  • 15:07,
  • Karviná,

V Karviné-Hranicích začíná velká rekonstrukce páteřní ulice Žižkova. Samotná modernizace je rozdělena do tří etap a řidiči po dobu opravy touto cestou neprojedou. Na dopravní změnu se musí připravit i v centru města, kde se v pátek kvůli rekonstrukci silnic uzavřou jiné úseky než dosud.

Chystaná oprava páteřní ulice v Karviné-Hranicích začala. Silnice byla ve špatném stavu a rekonstrukci  už potřebovala. Právě začíná etapa první.

"Nyní stojíme před etapou č.1., je to od odbočky k poliklinice až po odbočku na Rudé Armády, bude probíhat ode dneška do začátku listopadu. Provoz bude zachován pouze pro autobusy a záchrannou službu," vysvětlil  Lukáš Raszyk, náměstek primátora.

Od pondělní půlnoci tady začne platit také zákaz parkování. Objízdná trasa pro osobní dopravu bude vedena po ulicích Leonovova, Rudé a Čsl. Armády. K poliklinice se ale řidiči dostanou.

Zároveň s opravou silnice budou provedeny opravy navazujících chodníků, počítá se s terénními pracemi, úpravami vodovodů a přeložkami plynovodů. I. etapa rekonstrukce silnice by měla skončit začátkem listopadu letošního roku. Zároveň se řidiči musí připravit i na dopravní změny v centru města.

Od 24.srpna dojde k ukončení prvních dvou etap a budou následovat další dvě. Dojezd na Masarykovo náměstí bude možný od nemocnice, po Fryštátské," dodal náměstek.

 Celá stavba v centru by měla být hotová na podzim, - počítá se během října nebo listopadu, záleží na klimatických podmínkách.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 10.12. 16:42
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 10.12. 16:42
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků