Karvinské děti vypustily do přírody dravce

  • 15:29,
  • Karviná ,

Karvinské děti vypustily do volné přírody několik dravců. Šlo o letošní mláďata z bartošovické záchranné stanice. Pro děti to byl velký zážitek.

Puštíka, káně lesní, několik poštolek  a straku obecnou vypustily karvinské děti do volné přírody. Všechna letošní mláďata pocházejí ze záchranné stanice z Bartošovic.

"Většina těch dravců i ta straka jsou letošní mláďata, která vypadla z hnízd  nebp byla přinesena lidmi nebo měla zdravotní problémy. Všechno se vyléčilo, naučilo se lovit ve volné přírodě," vysvětlil Otakar Závalský, ornitolog.

Před samotným vypuštěním si děti dravce zblízka prohlédly a dozvěděly se i pár zajímavostí.

Děti, které dravce vypustily do přírody, byly právě na příměstském táboře v místní přírodovědné stanici. Byl to pro ně velký zážitek. A nebyl jediný, podobných aktivit zažily na táboře spoustu.

"Asi budu chodit i do kroužku, protože tábor je super." "Nejvíc se mi líbí , jak se tu učíme o největších beskydských šelmách," řekli účastníci tábora.

Kromě příměstských táborů mají děti možnost účastnit se i výjezdových táborů, většino do Beskyd, Během školního roku pak  mohou navštěvovat přírodovědné kroužky nebo speciálně teraristiku.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků