Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské děti vypustily do přírody dravce

  • Karviná,

Karvinské děti vypustily do volné přírody několik dravců. Šlo o letošní mláďata z bartošovické záchranné stanice. Pro děti to byl velký zážitek.

Puštíka, káně lesní, několik poštolek  a straku obecnou vypustily karvinské děti do volné přírody. Všechna letošní mláďata pocházejí ze záchranné stanice z Bartošovic.

"Většina těch dravců i ta straka jsou letošní mláďata, která vypadla z hnízd  nebp byla přinesena lidmi nebo měla zdravotní problémy. Všechno se vyléčilo, naučilo se lovit ve volné přírodě," vysvětlil Otakar Závalský, ornitolog.

Před samotným vypuštěním si děti dravce zblízka prohlédly a dozvěděly se i pár zajímavostí.

Děti, které dravce vypustily do přírody, byly právě na příměstském táboře v místní přírodovědné stanici. Byl to pro ně velký zážitek. A nebyl jediný, podobných aktivit zažily na táboře spoustu.

"Asi budu chodit i do kroužku, protože tábor je super." "Nejvíc se mi líbí , jak se tu učíme o největších beskydských šelmách," řekli účastníci tábora.

Kromě příměstských táborů mají děti možnost účastnit se i výjezdových táborů, většino do Beskyd, Během školního roku pak  mohou navštěvovat přírodovědné kroužky nebo speciálně teraristiku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy