Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský lesopark se mění v lepší místo

  • Karviná,

Karvinský lesopark Dubina se začal měnit k lepšímu. Nové chodníky se už rýsují a pracovníci technických služeb v těchto dnech strhli starý dřevěný most vedoucí do parku a staví nový. Probíhající práce vám teď ukážeme.

Lesopark Dubina žil dlouhé roky svým vlastním životem a málokdo tady rád trávil volný čas. Před měsícem se však začala jeho podoba měnit k lepšímu. Stromolezci už prořezali větve stromů, aby se do parku dostalo více světla a přístupové cesty dostávají pomalu a jistě novou podobu.

"Zatím ukládáme zámkovou dlažbu místo obrubníku, chodníky jsou zatím zavezeny z  80 procent hrubší frakcí makadamu, během 14 dnů se bude zavážet jemnější, která se bude hutnit a kropit vodou, ať vznikne už finální vrstva, vysvětlil Lukáš Křižánek, stavbyvedoucí.

Práce probíhají i v další části lesoparku. Tady už pracovníci technických služeb stihli strhnout starý a už ztrouchnivělý dřevěný most.

"Konzervujeme nosné díly mostku jsme si vědomi, že trochu zkomplikujeme pohyb občanů v lesoparku, ale předpoklad je, že mostek bude opravený do konce příštího týdne," dodal Emil Dostál z TS Karviná.

V parku se ještě budou prořezávat stromy a zlikvidují se náletové dřeviny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy