Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské netradiční sportovní hry seniorů

  • Karviná,

Senioři ze všech karvinských městských klubů a také ze spřátelených měst se opět po roce sešli, aby společně strávili den u netradičních sportovních her. I letos si každou soutěžní disciplínu vymýšleli sami senioři a do poslední chvíle tajili, co na ostatní soutěžící vlastně čeká.

Netradiční hry seniorů se stali v Karviné každoroční tradicí. Členové městských klubů se pravidelně scházejí na zahradě jednoho z klubů, aby si tady zasoutěžili v několika disciplínách a strávili příjemný den.

"Nejdříve jsme hry vymýšleli my, dnes si je vymýšlejí jednotlivé kluby seniorů," řekla Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK.

Fyzická kondice nebyla u těchto her až tak důležitá, rozhodovala trpělivost, šikovnost a někdy i rychlost při plnění úkolů. Soutěžní discipínu - štafeta s mincí na čas- vymysleli senioř u městského klubu senirů u  lesa.

"My jsme vymysleli na ruce dolar a přehodíme to z ruky na ruku, jak to komu spadne, tak to musí zvednout, znovu na ruku a jedem dál," prozradila Uršula Lasotová z MKS U Lesa.

"Bylo to dobré, líbilo se mi to." "Nebylo to složité, bylo to zajímavé, ten penízek byl hezký," řekly seniorky.

 A s tou disciplínou - chytání kroužku na bambusovou tyč - přišel městský klub Karviná-Louky.

"Jeden chytl, druhý ne. Bylo to o šikovnosti? Ano, to se musí umět trošku," řekla s úsměvem soutěžící seniorka.

Her se zúčastnila zhruba stovka lidí po deseti týmech a to nejen z Karviné, ale i Havířova a sousedního Polska, z Rybnika a Golkowic.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail