Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné funguje nová služba - balení učebnic

  • Karviná,

Rodiče karvinských školáků jistě ocení novou službu, kterou zavedla regionální knihovna. Na všech pobočkách nově knihovnice balí učebnice do kvalitnějších obalů. Největší zájem očekávají během prvního měsíce školního roku.

Karvinská regionální knihovna spustila se začátkem nového školního roku i unikátní službu - rodičům školáků, studentům, ale i ostatním čtenářům  nabízí kvalitní balení učebnic a knih.

"Jsou knihy, kdy obaly na ně nepasují a my tady máme fólii svou," řekla Vladěna Turowská, koordinační, projektová a programová pracovnice knihovny a její kolegyně Renáta Klimková dodává: "Když čtenář přinese knížku, tak se podíváme, jaký je formát, odbalí se z role fólie počet cm, používáme speciální svorky, kterými fólii přicvakneme ke knize aby neklouzala a zastřihnou se rohy, zabalí se dovnitř a přilepíme izolepou. Jsme schopni zabalit jakýkoliv formát."

Služba je sice zpoplatněna, i tak se rodičům vyplatí ji využít.

"Knížky, které jsou obaleny fólií vydrží delší dobu než obal z papírnictví, takže rodičům to ušetří finanční náklady a děti, když strkají ty knihy do aktovky, tak se to až tak nepoškrábe, je to trvalejší ta fólie," uzavřela Klimková.

 Největší nápor očekávají knihovnice v průběhu září, službu nabízí na počkání, v případě většího množství pak učebnice určitě zabalí maximálně do týdne. Zájemci mohou ale přicházet kdykoliv během roku, službu nabízí všechny oddělení na všech pobočkách.

Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail