V Karviné funguje nová služba - balení učebnic

  • 15:43,
  • Karviná,

Rodiče karvinských školáků jistě ocení novou službu, kterou zavedla regionální knihovna. Na všech pobočkách nově knihovnice balí učebnice do kvalitnějších obalů. Největší zájem očekávají během prvního měsíce školního roku.

Karvinská regionální knihovna spustila se začátkem nového školního roku i unikátní službu - rodičům školáků, studentům, ale i ostatním čtenářům  nabízí kvalitní balení učebnic a knih.

"Jsou knihy, kdy obaly na ně nepasují a my tady máme fólii svou," řekla Vladěna Turowská, koordinační, projektová a programová pracovnice knihovny a její kolegyně Renáta Klimková dodává: "Když čtenář přinese knížku, tak se podíváme, jaký je formát, odbalí se z role fólie počet cm, používáme speciální svorky, kterými fólii přicvakneme ke knize aby neklouzala a zastřihnou se rohy, zabalí se dovnitř a přilepíme izolepou. Jsme schopni zabalit jakýkoliv formát."

Služba je sice zpoplatněna, i tak se rodičům vyplatí ji využít.

"Knížky, které jsou obaleny fólií vydrží delší dobu než obal z papírnictví, takže rodičům to ušetří finanční náklady a děti, když strkají ty knihy do aktovky, tak se to až tak nepoškrábe, je to trvalejší ta fólie," uzavřela Klimková.

 Největší nápor očekávají knihovnice v průběhu září, službu nabízí na počkání, v případě většího množství pak učebnice určitě zabalí maximálně do týdne. Zájemci mohou ale přicházet kdykoliv během roku, službu nabízí všechny oddělení na všech pobočkách.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 4:11
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 4:11
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků