Reklama

Karvinské památky se otevřely lidem

  • 10. září 2018,
  • 15:40,
  • Karviná,
  • Monika Danková

O víkendu měli obyvatelé našeho kraje možnost v rámci Dnů evropského dědictví prohlédnout si památky a dostat se do míst, kam se jen tak běžně nedostanou. Tuto možnost měli i lidé i v Karviné, kde se brány otevřely celkem u pěti památek.

Reklama

Opět po roce se Karviná se zapojila do celoevropského projektu na podporu památek a to v rámci Dnů evropského dědictví, které se uskutečnily uplynulý víkend. Lidé si mohli prohlédnout pět památek, například fryštátský zámek, radnici nebo kostely. Prohlídku šikmého kostela svatého Petra z Alkantary si nenechali ujít rodiny s dětmi, dvojice i jednotlivci.

"Jedná se například o hosty z lázní, ale přijíždějí sem lidé z celého MS kraje. Během prohlídky se stane, že se některým návštěvníkům neudělá dobře, proto musí vyjít i ven," prozradila průvodkyně Adriana Funderová.

Návštěvníci se dozvěděli zajímavosti z historie staré Karviné, samotného kostela, jeho opravách, mohli se podívat na kůr i ke zvonům.

Radnice kromě běžné prohlídky pracovního zázemí vedení města nabídla návštěvníkům i možnost  obdivovat i šikovné ruce ostravského modeláře Filipa Tarabaje. K 750. výročí Karviné vyrobil radnici, vodárenskou věž a model starého nádraží.

"Já jsem začal používat lepenky, je to takový dobrý pracovní materiál a je ten model pevnější. Jsem to vyřezal z okna lepenky milimetrové, nalepil jsem římsy a natřel jsem to barvičkami akrylovými," prozradil Filip Tarabaj, modelář.

V plánu má Filip Tarabaj vyrobit ještě fryštátský zámek s kostelem Povýšení svatého kříže a dioarama náměstí. 
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu