Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské památky se otevřely lidem

  • Karviná,

O víkendu měli obyvatelé našeho kraje možnost v rámci Dnů evropského dědictví prohlédnout si památky a dostat se do míst, kam se jen tak běžně nedostanou. Tuto možnost měli i lidé i v Karviné, kde se brány otevřely celkem u pěti památek.

Opět po roce se Karviná se zapojila do celoevropského projektu na podporu památek a to v rámci Dnů evropského dědictví, které se uskutečnily uplynulý víkend. Lidé si mohli prohlédnout pět památek, například fryštátský zámek, radnici nebo kostely. Prohlídku šikmého kostela svatého Petra z Alkantary si nenechali ujít rodiny s dětmi, dvojice i jednotlivci.

"Jedná se například o hosty z lázní, ale přijíždějí sem lidé z celého MS kraje. Během prohlídky se stane, že se některým návštěvníkům neudělá dobře, proto musí vyjít i ven," prozradila průvodkyně Adriana Funderová.

Návštěvníci se dozvěděli zajímavosti z historie staré Karviné, samotného kostela, jeho opravách, mohli se podívat na kůr i ke zvonům.

Radnice kromě běžné prohlídky pracovního zázemí vedení města nabídla návštěvníkům i možnost  obdivovat i šikovné ruce ostravského modeláře Filipa Tarabaje. K 750. výročí Karviné vyrobil radnici, vodárenskou věž a model starého nádraží.

"Já jsem začal používat lepenky, je to takový dobrý pracovní materiál a je ten model pevnější. Jsem to vyřezal z okna lepenky milimetrové, nalepil jsem římsy a natřel jsem to barvičkami akrylovými," prozradil Filip Tarabaj, modelář.

V plánu má Filip Tarabaj vyrobit ještě fryštátský zámek s kostelem Povýšení svatého kříže a dioarama náměstí. 

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail