Reklama

Karvinský stacionář Dům v Aleji slaví 25 let

  • 20. září 2018,
  • 15:18,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinský Denní stacionář Dům v Aleji si letos připomíná 25. výročí svého fungování. Za tu dobu prošel výraznou proměnou. Zázemí tady našly desítky klientů, děti a mladí lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Na narozeninové oslavě jsme nechyběli ani my.

Reklama

Už pětadvacet let funguje v Karviné Denní stacionář Dům v Aleji. Pracovnice v sociálních službách tady pečují o děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Všichni společně si narozeniny stacionáře připomněli na zahradní slavnosti.

"Protože to je opravdu významné výročí, tak se zaměstnanci snažili připravit řadu akcí, aby i klienti si uvědomili tu krásnou událost," vysvětlila Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

Klienti si mohli zasoutěžit a pokusit se plnit jednoduché úkoly na zručnost i znalosti.

"Stanoviště se jmenuje U princezny, klienti princezně, která roztrhá celé korále nabírá korálky, musí to stihnout do jedné minuty a každý korálek je za jiný bod," řekla Jana Kaziková, pracovnice v sociálních službách. 

"Naše stanoviště se jmenuje Třídění ovoce a zeleniny, klienti musí roztřídit do jedné řady ovoce a zeleninu, pak tady máme ukázky plastového ovoce a pokládají je na obrázky," přidala se Jindřiška Trojanová, pracovnice v sociálních službách.

Zahradní slavnost nebyla jedinou oslavou k tomuto výročí, slavilo se už od začátku roku například  únorovým plesem a slavit se prostřednictvím společných akcí bude ještě i v dalších měsících.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu