Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský stacionář Dům v Aleji slaví 25 let

  • Karviná,

Karvinský Denní stacionář Dům v Aleji si letos připomíná 25. výročí svého fungování. Za tu dobu prošel výraznou proměnou. Zázemí tady našly desítky klientů, děti a mladí lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Na narozeninové oslavě jsme nechyběli ani my.

Už pětadvacet let funguje v Karviné Denní stacionář Dům v Aleji. Pracovnice v sociálních službách tady pečují o děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Všichni společně si narozeniny stacionáře připomněli na zahradní slavnosti.

"Protože to je opravdu významné výročí, tak se zaměstnanci snažili připravit řadu akcí, aby i klienti si uvědomili tu krásnou událost," vysvětlila Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

Klienti si mohli zasoutěžit a pokusit se plnit jednoduché úkoly na zručnost i znalosti.

"Stanoviště se jmenuje U princezny, klienti princezně, která roztrhá celé korále nabírá korálky, musí to stihnout do jedné minuty a každý korálek je za jiný bod," řekla Jana Kaziková, pracovnice v sociálních službách. 

"Naše stanoviště se jmenuje Třídění ovoce a zeleniny, klienti musí roztřídit do jedné řady ovoce a zeleninu, pak tady máme ukázky plastového ovoce a pokládají je na obrázky," přidala se Jindřiška Trojanová, pracovnice v sociálních službách.

Zahradní slavnost nebyla jedinou oslavou k tomuto výročí, slavilo se už od začátku roku například  únorovým plesem a slavit se prostřednictvím společných akcí bude ještě i v dalších měsících.

Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail