Karvinský stacionář Dům v Aleji slaví 25 let

  • 15:18,
  • Karviná ,

Karvinský Denní stacionář Dům v Aleji si letos připomíná 25. výročí svého fungování. Za tu dobu prošel výraznou proměnou. Zázemí tady našly desítky klientů, děti a mladí lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Na narozeninové oslavě jsme nechyběli ani my.

Už pětadvacet let funguje v Karviné Denní stacionář Dům v Aleji. Pracovnice v sociálních službách tady pečují o děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Všichni společně si narozeniny stacionáře připomněli na zahradní slavnosti.

"Protože to je opravdu významné výročí, tak se zaměstnanci snažili připravit řadu akcí, aby i klienti si uvědomili tu krásnou událost," vysvětlila Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

Klienti si mohli zasoutěžit a pokusit se plnit jednoduché úkoly na zručnost i znalosti.

"Stanoviště se jmenuje U princezny, klienti princezně, která roztrhá celé korále nabírá korálky, musí to stihnout do jedné minuty a každý korálek je za jiný bod," řekla Jana Kaziková, pracovnice v sociálních službách. 

"Naše stanoviště se jmenuje Třídění ovoce a zeleniny, klienti musí roztřídit do jedné řady ovoce a zeleninu, pak tady máme ukázky plastového ovoce a pokládají je na obrázky," přidala se Jindřiška Trojanová, pracovnice v sociálních službách.

Zahradní slavnost nebyla jedinou oslavou k tomuto výročí, slavilo se už od začátku roku například  únorovým plesem a slavit se prostřednictvím společných akcí bude ještě i v dalších měsících.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků