Reklama

Arteterapeutické dílny mají v Karviné úspěch

  • 21. září 2018,
  • 15:32,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinské středisko hudby a umění regionální knihovny pořádá od roku 2014 arteterapeutické dílny pro seniory. Dávají jim jedinečnou příležitost nejen nahlédnout do světa regionálních výtvarníků a umělců, ale mohou se od nich i něco nového naučit.

Reklama

V rámci arteterapeutických dílen se ve Středisku hudby a umění karvinské regionální knihovny se převážně seniorky pravidelně setkávají s umělci a výtvarníky našeho regionu. Tentokrát se setkaly s řezbářem a spisovatelem Stanislavem Filipem. Ten si pro ně vymyslel zajímavé úkoly.

"Buď si sami vymyslí slova, dejme tomu pět nebo a budeme zkoušet nějakou básničku nebo nějaké téma třeba," vysvětlil spisovatel a řezbář Stanislav Filip.

Aby Stanislav Filip přítomné motivoval, přečetl jim kousek ze své nedávné tvorby.

Samy seniorky si mohly vyzkoušet svou slovní zásobu a kreativitu při úkolu, který dostaly. Měly si vybrat jedno písmeno z abecedy a napsat příběh, který bude obsahovat pouze slova na vybrané písmeno.

"Je to vtipné, ale dá to práci vymyslet." "Vybrala jsem si "V", není to moc náročné, ale že by to dávalo hlavu a patu, to se nedá říct." "Abych utvořila to, co jsem si myslela, na to potřebuji víc času," prozradily účastnice arteterapeutických dílen.

Básní Stanislav Filip do současné doby napsal stovky, přestal to počítat. Momentálně pracuje na sbírce básní pro děti.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu