Karvinští strážníci v kontrolách nepolevují

  • 15:59,
  • Karviná ,

V Karviné pokračují městští strážníci v kontrolách domů v lokalitách, kde jsou nejčastější stížnosti. Do domů s nimi vstupují i zástupci vlastníků bytových jednotek a také pracovnice odboru sociálně-právní ochrany dětí. Dění v ulicích jim také pomáhají sledovat nové kamery.

Uplynulo jen pár dní od důkladné kontroly domů na ulici Sapíkova v Karviné-Novém Městě, která odhalila několik problémů. . Teď se strážníci společně se zástupcem bytového fondu města a pracovnicí OSPODu sešli  u domu na ulici tř. Osvobození, kde jsou hlášeny také časté stížnosti.

" Nejsou tady nějak zásadní stížnosti, nicméně jsou tady nájemníci, jak jste sami viděli, 17tileté dítě ještě dopoledne spí a to jsou lidé, kteří nám žádnou přidanou hodnotu nepřináší. Našli jsme kola, ke kterým se nikdo nehlásí, takže to bude prověřovat," vysvětlil důvod kontroly ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Kromě těchto kontrol domů, počtu nájemníků a řešení problémů souvisejících s bydlením, mají strážníci pod kontrolou i dění v ulicích města a to díky novým kamerám, kterých letos výrazně přibylo.

"V loňském roce došlo ke komplexní revitalizaci městského kamerového systému, kdy v současnosti dohlíží na veřejné prostranství dohlíží 52 kamer. V letošním roce pokračujeme ve druhé fázi, konečnou fází by mělo být 72 kamerových bodů," dodal Bičej.

Nově revitalizovaný městský kamerový dohlížecí systém pomáhá v práci i státním policistům.

" Musím říct, kamerový systém byl velmi dobře opraven, používá kamery jak s nočním viděním, tak zároveň i s velkým rozlišením.  Systém je vyveden také na obvodní oddělení v Karviné, kde dozorčí služba může využívat přehledu, který kamerový systém dává," řekl Miloš Pollak, vedoucí Územního odboru PČR Karviná.

Nově bude také vytvořeno dohledové pracoviště i na dopravním inspektorátu.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků