Knihovnice z Polska tvořily s karvinskými dětmi

  • 15:50,
  • Karviná ,

Karvinské děti si mohly vyzkoušet, co výtvarně vytvářejí jejich vrstevníci z Polska a to prostřednictvím společného projektu knihoven z obou zemí. Polské knihovnice je naučily, co všechno se dá vyrobit ze semínek, zrníček a dalšího přírodního materiálu.

Dětské oddělení karvinské regionální knihovny v Mizerově je nejen místem, kde se dají půjčovat nejrůznější knihy pro děti, ale i právě tady dostává pravidelně prostor fantazie a kreativita. mezi poslední tvůrčí aktivity patří i výtvarné tvoření pod vedením knihovnic z Polska.


"Připravily jsme pro děti arteterapeutické workshopy, tvoří z různých semen, koření a bylinek obrázky slovanských Bohů, které jsou společné pro Česko a Polsko. Je na tom fajn to, že si své výtvory můžou vzít domů a ještě k tomu krásně voní," prozradila Barbora Szlauer, polská knihovnice.

"Tady jsou nějaké přípravy, my jsme si vybrali obrázky a teď lepíme ty přípravy na to lepidlem." "Celkem těžké to na to lepit, protože je to celkem takové malé." " Já tam mám ječmen, kukuřici, fazole a ještě nějaká zrníčka," prozradili malí účastníci workshopu.

Projekt funguje i opačně, karvinské knihovnice navštívily děti ve Skočově a učily je, co všechno umí tvořit české děti. Není to jediná akce, knihovny budou takto spolupracovat i prostřednictvím dalších akcí.
Základní škola Orlová-Lutyně U Kapličky 959 okres Karviná, příspěvková organizace
Orlová
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Havířov-Podlesí K.Světlé 1/1372 okres Karviná
Havířov
od 28 020 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

HAMROZI s.r.o.
Český Těšín
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků