Reklama

Knihovnice z Polska tvořily s karvinskými dětmi

  • 3. října 2018,
  • 15:50,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinské děti si mohly vyzkoušet, co výtvarně vytvářejí jejich vrstevníci z Polska a to prostřednictvím společného projektu knihoven z obou zemí. Polské knihovnice je naučily, co všechno se dá vyrobit ze semínek, zrníček a dalšího přírodního materiálu.

Reklama

Dětské oddělení karvinské regionální knihovny v Mizerově je nejen místem, kde se dají půjčovat nejrůznější knihy pro děti, ale i právě tady dostává pravidelně prostor fantazie a kreativita. mezi poslední tvůrčí aktivity patří i výtvarné tvoření pod vedením knihovnic z Polska.


"Připravily jsme pro děti arteterapeutické workshopy, tvoří z různých semen, koření a bylinek obrázky slovanských Bohů, které jsou společné pro Česko a Polsko. Je na tom fajn to, že si své výtvory můžou vzít domů a ještě k tomu krásně voní," prozradila Barbora Szlauer, polská knihovnice.

"Tady jsou nějaké přípravy, my jsme si vybrali obrázky a teď lepíme ty přípravy na to lepidlem." "Celkem těžké to na to lepit, protože je to celkem takové malé." " Já tam mám ječmen, kukuřici, fazole a ještě nějaká zrníčka," prozradili malí účastníci workshopu.

Projekt funguje i opačně, karvinské knihovnice navštívily děti ve Skočově a učily je, co všechno umí tvořit české děti. Není to jediná akce, knihovny budou takto spolupracovat i prostřednictvím dalších akcí.
GS Caltex Czech, s.r.o.
Karviná
od 19 000 Kč

Detail

Personal fabric - agentura práce, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

DONGHEE Czech s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu