Reklama

Knihovnice z Polska tvořily s karvinskými dětmi

  • 3. října 2018,
  • 15:50,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinské děti si mohly vyzkoušet, co výtvarně vytvářejí jejich vrstevníci z Polska a to prostřednictvím společného projektu knihoven z obou zemí. Polské knihovnice je naučily, co všechno se dá vyrobit ze semínek, zrníček a dalšího přírodního materiálu.

Reklama

Dětské oddělení karvinské regionální knihovny v Mizerově je nejen místem, kde se dají půjčovat nejrůznější knihy pro děti, ale i právě tady dostává pravidelně prostor fantazie a kreativita. mezi poslední tvůrčí aktivity patří i výtvarné tvoření pod vedením knihovnic z Polska.


"Připravily jsme pro děti arteterapeutické workshopy, tvoří z různých semen, koření a bylinek obrázky slovanských Bohů, které jsou společné pro Česko a Polsko. Je na tom fajn to, že si své výtvory můžou vzít domů a ještě k tomu krásně voní," prozradila Barbora Szlauer, polská knihovnice.

"Tady jsou nějaké přípravy, my jsme si vybrali obrázky a teď lepíme ty přípravy na to lepidlem." "Celkem těžké to na to lepit, protože je to celkem takové malé." " Já tam mám ječmen, kukuřici, fazole a ještě nějaká zrníčka," prozradili malí účastníci workshopu.

Projekt funguje i opačně, karvinské knihovnice navštívily děti ve Skočově a učily je, co všechno umí tvořit české děti. Není to jediná akce, knihovny budou takto spolupracovat i prostřednictvím dalších akcí.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu