Reklama

Karvinští viděli československou pohádku v předpremiéře

  • 8. října 2018,
  • 15:43,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už brzy se v kinech objeví československá pohádka Když draka bolí hlava, která se natáčela na několika místech v našem regionu, například na Třinecku nebo v Karviné. Karvinští proto pohádku mohli vidět už v předpremiéře.

Reklama

Karvinský zámek Fryštát a přilehlý park Boženy Němcové se stal v červnu místem natáčení scén československé pohádky Když draka bolí hlava, která bude mít premiéru už za několik dní u příležitosti oslav stého výročí vzniku Československa. Karvinští se na výslednou práci mohli podívat ale už v předpremiéře.

"Ty zkušební předpremiéry jsou z toho důvodu, abychom zjistili, do jaké míry při tom experimentu česko-slovenské mluvy naši pohádce děti rozumí, jestli mluvě rozumí, jestli je potřeba změnit barvu 3D draka a  podobně," vysvětlil Petr Šiška, producent pohádky.

Na film se přišli podívat i lidé, kteří si ve filmu zahráli nebo se na natáčení byli podívat.

"Určitě nás to zajímalo , protože pocházím z Karviné." "Je zvláštní vidět místa, kam chodíme běžně na procházky s dětmi," řekli návštěvníci předpremiéry pohádky.

Na předpremiéře nechyběli tvůrci filmu i hlavní herci. Roli princezny dostala Zuzana Žáková, kterou filmaři objevili na castingu.

"Já jsem si natáčení neskutečně užila a budu si to pamatovat už asi navždycky," řekla herečka.

Současně s filmovou pohádkou je na světě i pohádková knížka se stejným názvem.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu