Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští viděli československou pohádku v předpremiéře

  • Karviná,

Už brzy se v kinech objeví československá pohádka Když draka bolí hlava, která se natáčela na několika místech v našem regionu, například na Třinecku nebo v Karviné. Karvinští proto pohádku mohli vidět už v předpremiéře.

Karvinský zámek Fryštát a přilehlý park Boženy Němcové se stal v červnu místem natáčení scén československé pohádky Když draka bolí hlava, která bude mít premiéru už za několik dní u příležitosti oslav stého výročí vzniku Československa. Karvinští se na výslednou práci mohli podívat ale už v předpremiéře.

"Ty zkušební předpremiéry jsou z toho důvodu, abychom zjistili, do jaké míry při tom experimentu česko-slovenské mluvy naši pohádce děti rozumí, jestli mluvě rozumí, jestli je potřeba změnit barvu 3D draka a  podobně," vysvětlil Petr Šiška, producent pohádky.

Na film se přišli podívat i lidé, kteří si ve filmu zahráli nebo se na natáčení byli podívat.

"Určitě nás to zajímalo , protože pocházím z Karviné." "Je zvláštní vidět místa, kam chodíme běžně na procházky s dětmi," řekli návštěvníci předpremiéry pohádky.

Na předpremiéře nechyběli tvůrci filmu i hlavní herci. Roli princezny dostala Zuzana Žáková, kterou filmaři objevili na castingu.

"Já jsem si natáčení neskutečně užila a budu si to pamatovat už asi navždycky," řekla herečka.

Současně s filmovou pohádkou je na světě i pohádková knížka se stejným názvem.

Nahlásit chybu