Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné mění sloupy veřejného osvětlení

  • Karviná,

Pracovníci technických služeb se pustili do výměny veřejného osvětlení na třídě 17. listopadu. To stávající už pomalu dosluhuje. V terénu jim pomáhají i učni oboru elektrikář Střední školy techniky a služeb.

V Karviné na hlavní tř. 17.listopadu odstraňují pracovníci technických služeb v těchto dnech zastaralé sloupy veřejného osvětlení a nahrazují je novými. Původní sloupy už dosluhují, sloužily více jak třicet let.

"Bezpečnost silničního provozu vyžaduje, abychom sloupy sledovali, my jsme provedli měření tloušťky a zjistili jsme, že některé z těch sloupů jsou natolik zkorodované, že jsme museli přistoupit k jejich odstranění," vysvětlil Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná.

Vlastní práce a montáž probíhají několikafázově.

"Teď montujeme elektrickou výzbroj. To znamená, že tu budou pojistky, budou připojeny oba kabely a jak nasadí lampy, tak já je tady odjistím, to je celé," upřesnil Adam Andronikidis, pracovník TS Karviná. 

Technickým službám pomáhají i učni oboru elektrikář Střední školy techniky a služeb.

"Mám týden školu, týden praxi a pomáhám tady s lampami, zapojuji kabely  a nejrůznější práce," řekl Daniel Karfík, učeň oboru Elektrikář SŠTaS Karviná.

V letošním roce se vymění na tř. 17. listopadu postupně 24 sloupů, výložníky a vedení se už vyměnili na ulici Ostravská při vjezdu do Karviné až po šikmý kostel. Počítá se  do budoucna s tím, že nové sloupy budou nainstalovány i na dalších místech ve městě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy