V Karviné mění sloupy veřejného osvětlení

  • 9. října 2018,
  • 15:04,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Pracovníci technických služeb se pustili do výměny veřejného osvětlení na třídě 17. listopadu. To stávající už pomalu dosluhuje. V terénu jim pomáhají i učni oboru elektrikář Střední školy techniky a služeb.

Reklama

V Karviné na hlavní tř. 17.listopadu odstraňují pracovníci technických služeb v těchto dnech zastaralé sloupy veřejného osvětlení a nahrazují je novými. Původní sloupy už dosluhují, sloužily více jak třicet let.

"Bezpečnost silničního provozu vyžaduje, abychom sloupy sledovali, my jsme provedli měření tloušťky a zjistili jsme, že některé z těch sloupů jsou natolik zkorodované, že jsme museli přistoupit k jejich odstranění," vysvětlil Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná.

Vlastní práce a montáž probíhají několikafázově.

"Teď montujeme elektrickou výzbroj. To znamená, že tu budou pojistky, budou připojeny oba kabely a jak nasadí lampy, tak já je tady odjistím, to je celé," upřesnil Adam Andronikidis, pracovník TS Karviná. 

Technickým službám pomáhají i učni oboru elektrikář Střední školy techniky a služeb.

"Mám týden školu, týden praxi a pomáhám tady s lampami, zapojuji kabely  a nejrůznější práce," řekl Daniel Karfík, učeň oboru Elektrikář SŠTaS Karviná.

V letošním roce se vymění na tř. 17. listopadu postupně 24 sloupů, výložníky a vedení se už vyměnili na ulici Ostravská při vjezdu do Karviné až po šikmý kostel. Počítá se  do budoucna s tím, že nové sloupy budou nainstalovány i na dalších místech ve městě.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

INCO engineering s.r.o.
Karviná
od 33 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu