Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj disponuje novými čističkami vzduchu

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji mohla díky podpoře Nadace OKD zakoupit na svá dětská oddělení čističky vzduchu. Místnosti, kde se nacházejí malí nemocní pacienti, jsou díky nim bez prachu, virů a jiných alergenů.

Především dětští pacienti mají nově zdravější prostředí na odděleních v krajských nemocnicích v Karviné a Orlové a to díky těmto čističkám vzduchu.

"Díky Nadaci OKD a projektu Společnými silami k čistému ovzduší jsme mohli zakoupit 20 čističek vzduchu, které jsou rozmístěny nejen v Karviné, ale i v Orlové. Tyto čističky jsou především v prostorách, kde máme dětská oddělení, dětskou příjmovou ambulanci," řekla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

"Čističky vzduchu jsme dostali teď nedávno, ale už teď zaznamenáváme čistější ovzduší, aspoň tady u nás," dodala všeobecná sestra Dana Mášová.

"Celkové náklady byly 65 800 kč, přičemž 43 tisíc zaplatila Nadace OKD, zbývající část jsme doplatili z vlastního rozpočtu," uzavřela mluvčí.

Čističky slouží především k odstranění různých nečistot z ovzduší, zachytí polétavý prach, chemikálie, pyly, viry a jiné alergeny. Kromě nemocnice je v Karviné pro děti běžně používají mateřské školky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy