NsP Karviná-Ráj disponuje novými čističkami vzduchu

  • 10:33,
  • Karviná ,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji mohla díky podpoře Nadace OKD zakoupit na svá dětská oddělení čističky vzduchu. Místnosti, kde se nacházejí malí nemocní pacienti, jsou díky nim bez prachu, virů a jiných alergenů.

Především dětští pacienti mají nově zdravější prostředí na odděleních v krajských nemocnicích v Karviné a Orlové a to díky těmto čističkám vzduchu.

"Díky Nadaci OKD a projektu Společnými silami k čistému ovzduší jsme mohli zakoupit 20 čističek vzduchu, které jsou rozmístěny nejen v Karviné, ale i v Orlové. Tyto čističky jsou především v prostorách, kde máme dětská oddělení, dětskou příjmovou ambulanci," řekla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

"Čističky vzduchu jsme dostali teď nedávno, ale už teď zaznamenáváme čistější ovzduší, aspoň tady u nás," dodala všeobecná sestra Dana Mášová.

"Celkové náklady byly 65 800 kč, přičemž 43 tisíc zaplatila Nadace OKD, zbývající část jsme doplatili z vlastního rozpočtu," uzavřela mluvčí.

Čističky slouží především k odstranění různých nečistot z ovzduší, zachytí polétavý prach, chemikálie, pyly, viry a jiné alergeny. Kromě nemocnice je v Karviné pro děti běžně používají mateřské školky.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků