NsP Karviná-Ráj disponuje novými čističkami vzduchu

  • 17. října 2018,
  • 10:33,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji mohla díky podpoře Nadace OKD zakoupit na svá dětská oddělení čističky vzduchu. Místnosti, kde se nacházejí malí nemocní pacienti, jsou díky nim bez prachu, virů a jiných alergenů.

Reklama

Především dětští pacienti mají nově zdravější prostředí na odděleních v krajských nemocnicích v Karviné a Orlové a to díky těmto čističkám vzduchu.

"Díky Nadaci OKD a projektu Společnými silami k čistému ovzduší jsme mohli zakoupit 20 čističek vzduchu, které jsou rozmístěny nejen v Karviné, ale i v Orlové. Tyto čističky jsou především v prostorách, kde máme dětská oddělení, dětskou příjmovou ambulanci," řekla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

"Čističky vzduchu jsme dostali teď nedávno, ale už teď zaznamenáváme čistější ovzduší, aspoň tady u nás," dodala všeobecná sestra Dana Mášová.

"Celkové náklady byly 65 800 kč, přičemž 43 tisíc zaplatila Nadace OKD, zbývající část jsme doplatili z vlastního rozpočtu," uzavřela mluvčí.

Čističky slouží především k odstranění různých nečistot z ovzduší, zachytí polétavý prach, chemikálie, pyly, viry a jiné alergeny. Kromě nemocnice je v Karviné pro děti běžně používají mateřské školky.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu