V Karviné modernizují odborné učebny na školách

  • 15:30,
  • Karviná ,

V Karviné modernizují odborné učebny na několika školách současně. Například na Základní a Mateřské škole Cihelní, Školské a Borovského vznikají dvě učebny jazykové a jedna přírodovědná. Společný projekt řeší i vybudování bezbariérových vstupů a sociálního zařízení.

V rámci  Integrovaného regionálního operačního programu začala přestavba tří odborných učeben na třech základních školách v Karviné. Nové jazykové učebny budou mít školy Borovského a Školská a  novu přírodovědnou učebnu pak Základní a Mateřská škola Cihelní.

" Na naší škole se realizuje bezbariérový přístup, máme tady jednoho vozíčkáře a k jeho potřebám se dělá také sociální zařízení. Máme to štěstí, že se u nás realizuje učebna přírodovědná s kvalitním zázemím, s kabinetem pro učitele," popsal ředitel ZŠ a MŠ Cihelní Zdeněk Jelínek.

" Teď se nacházíme v naší budoucí jazykové učebně pro výuku anglického a španělského jazyka, tato učebna bude vybavena nejmodernější výpočetní technikou," vysvětlila ředitelka  ZŠ a MŠ Školská.

Aby se hendikepovaný žák mohl dostat do školy, je u hlavního vstupu nainstalována nová plošina. Na novu jazykovou učebnu se už teď těší i ve škole Borovského.

"Včera už byl navezen nábytek, byl snížen strop, bude tady nová moderní technologie na výuku jazyků se softwarem, každé dítě bude mít svůj počítač," prozradil ředitel  ZŠ a MŠ Borovského.

I tady se připravuje bezbariérové wc. V nové odborné učebně se bude učit angličtina, francouzština, popřípadě i němčina.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků