Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné modernizují odborné učebny na školách

  • Karviná,

V Karviné modernizují odborné učebny na několika školách současně. Například na Základní a Mateřské škole Cihelní, Školské a Borovského vznikají dvě učebny jazykové a jedna přírodovědná. Společný projekt řeší i vybudování bezbariérových vstupů a sociálního zařízení.

V rámci  Integrovaného regionálního operačního programu začala přestavba tří odborných učeben na třech základních školách v Karviné. Nové jazykové učebny budou mít školy Borovského a Školská a  novu přírodovědnou učebnu pak Základní a Mateřská škola Cihelní.

" Na naší škole se realizuje bezbariérový přístup, máme tady jednoho vozíčkáře a k jeho potřebám se dělá také sociální zařízení. Máme to štěstí, že se u nás realizuje učebna přírodovědná s kvalitním zázemím, s kabinetem pro učitele," popsal ředitel ZŠ a MŠ Cihelní Zdeněk Jelínek.

" Teď se nacházíme v naší budoucí jazykové učebně pro výuku anglického a španělského jazyka, tato učebna bude vybavena nejmodernější výpočetní technikou," vysvětlila ředitelka  ZŠ a MŠ Školská.

Aby se hendikepovaný žák mohl dostat do školy, je u hlavního vstupu nainstalována nová plošina. Na novu jazykovou učebnu se už teď těší i ve škole Borovského.

"Včera už byl navezen nábytek, byl snížen strop, bude tady nová moderní technologie na výuku jazyků se softwarem, každé dítě bude mít svůj počítač," prozradil ředitel  ZŠ a MŠ Borovského.

I tady se připravuje bezbariérové wc. V nové odborné učebně se bude učit angličtina, francouzština, popřípadě i němčina.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy