Slavnostní udílení výročních cen na ZUŠ B. Smetany

  • 13:51,
  • Karviná ,

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany uděluje každoročně a dlouhodobě výroční ceny osobnostem a žákům. Nejinak tomu bylo i letos.

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se může každoročně pochlubit mnoha úspěchy žáků ve svých oborech, které nabízí. Ty nejlepší také oceňuje výročními cenami.

"Výroční ceny mají dvě části, v té první oceňuje žáky a to v kategorii Nejlepší žák školy, Nejlepší kolektiv školy a Nejlepší účastník v národních a mezinárodních soutěžích, taktéž předáváme i certifikáty na vyšší hodinovou dotaci a celou první část uzavře předání cen ředitele," řekl ředitel ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné Kamil Novák.

Certifikát na vyšší hodinovou dotaci  nebo-li rozšířené vyučování spočívá ve formě několika hodin navíc s učiteli. Jedním z žáků, kteří pravidelně tento certifikát dostávají, je i čtrnáctiletý David Nowak. Je žákem Anny Schwarzové, na klavír hraje od osmi let. Je pilný a talentovaný klavírista, pochlubit se může 2. místem na mezinárodní soutěži v Itálii. Za rozšířené vyučování je velmi rád.

"Jsem za něho hodně rád, protože mi přináší o hodně víc zkušeností a vše, co mi paní učitelka předává," vysvětlil klavírista David Nowak.

Ve druhé části společenského večera byly oceněny osobnosti významných zástupců města a obcí i zaměstnanci školy. V letošním školním roce se umělecká rada rozhodla ocenit primátora Karviné Jana Wolfa, starostu Stonavy Ondřeje Febra, cenu dostala Jiřina Čendlíková a Lucie Cuberová.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

Miker.cz s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

STASEKO PLUS s.r.o.
Karviná
od 130 Kč do 150 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků