Reklama

Cestujícím v Karviné slouží nově Knihy do vlaku

  • 5. listopadu 2018,
  • 16:25,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinská regionální knihovna zavedla po vzoru jiných knihoven novou službu. Funguje přímo na vlakovém nádraží. Z regálu knihovny si cestující mohou zdarma půjčit knihu do vlaku podle svého výběru.

Reklama

Na karvinském vlakovém nádraží funguje nová služba regionální knihovny. Jde o projekt Kniha do vlaku.

"Prvotním  záměrem tohoto projektu je propagovat čtení a zpříjemnit lidem cestu a dlouhou jízdu ve vlaku nebo když čekají dlouho na vlak, tak si tady z toho regálu mohou knihu vzít bez jakékoliv registrace v knihovně," řekla Martina Deutschová, knihovnice.

Jde o knihy, které jsou z knihovny vyřazené a knihovny je už nepotřebují.

"Tu knihu si mohou vzít, přečíst ve vlaku, pokud nestihnou, můžou si ji dočíst doma nebo ponechat nebo vrátit tady nebo kdekoliv, kde projekt funguje," dodala knihovnice.

"Já jsem to viděla poprvé v Bohumíně a je to výborné a zrovna jsem přemýšlela, když jsem vás tam viděla, že některé své knihy tady věnuji, protože je mi líto je vyhodit." "Ten nápad je opravdu vynikající, vůbec se není o čem bavit. Pokud ty knihy zůstanou v tom oběhu a nebudou nenápadně mizet, výborný nápad," shodli se cestující.

Prvotní nápad nabízet knihy do vlaku vzešel z Mikulova v roce 2014. Od té doby se knihovnám podařilo projekt rozšířit na více než sto nádraží, to karvinské přibylo před pár dny.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu