Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světový den laskavosti v karvinské rájecké nemocnici

  • Karviná,

Víte že na 13. listopadu připadá Světový den laskavosti? Žáci karvinské Základní školy Cihelní o něm ví a už podruhé ho oslavují dobrým skutkem. Radost udělali nemocným dětem z dětského oddělení rájecké nemocnice.

Tohle jsou žáci 9.B Základní školy Cihelní. Mezi nimi je i nenápadná Eliška Mazurová, která loni oslovila svou třídu a učitelku s nápadem zapojit se ke Světovému dni laskavosti.

"Den laskavosti je výjimečný, protože teď se to moc nedělá. Je pěkné přinášet dětem nebo zvířátkům jen tak radost ," vysvětlila iniciátorka akce Eliška Mazurová.

"V loňském roce jsem byla poprvé oslovena žáky mé třídy, zda bychom se zúčastnili Dne laskavosti. Je to den, kdy žáci mohou vykonat nějaký dobrý skutek. vybrali jsme si nemocnici  Karviné, abychom děti potěšili a vykonali dobro," dodala třídní učitelka Petra Bartošová.

Nemocné děti navštívili žáci už podruhé. Loni je potěšili krásnou sovičkou plnou sladkostí a ani letos nepřišli s prázdnou.

“Letos máme připraveny výrobky - balíčky a program jsme obohatili ukázkou recitace a hrou na ukulele a zpěvem," dodala učitelka.

Radmila Fleischerová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Nemocnice vítá každou aktivitu především pro dětské oddělení. Každé potěšení, každá návštěva a obzvláště každý balíček, který dostanou, zpestří dětem nutný pobyt v nemocnici."

Každý, kdo se chce ke Dnu laskavosti přidat, může to udělat sám, jen tak nebo oficiálně svou laskavost zaregistrovat v projektu, který v České republice podporuje Nadace Karla Janečka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy