Reklama

Cestovatel Marek Šimíček přiblížil lidem Rumunsko

  • 14. ledna 2019,
  • 15:57,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinské čtenáře a milovníky cestování a dobrodružství navštívil známý cestovatel Marek Šimíček z Mniší na Novojičínsku. jako jediný Čech sám přešel zmrzlé jezero Bajkal, 700 kilometrů zdolal za 28 dní. V knihovně se ale rozpovídal o jeho jiné cestě, tentokrát po Rumunsku.

Reklama

Tohle je Marek Šimíček, dobrodruh, cestovatel, autor knih o Bajkalu Procházky po rovině a Moře sladké vody, které napsal a opatřil fotografiemi z  výprav k tomuto jezeru na Sibiři. Sem do Karviné ale nepřijel povídat o zážitcích z těchto cest, ale ukázat a přiblížit lidem Rumunsko, zemi, kterou také navštívil. Podle něj je to země dostupná, časově nenáročná na cestování a velmi krásná, která stojí za návštěvu.

"Rumunsko je kouzelné, kdo chce  do přírody, spát venku nebo jít po horách, zažít svobodu, která už u nás skoro už ani není, tak to je ono," prozradil cestovatel.

"Já rád cestuji a takové poznatky, které tady slyším, tak jsou pro mě zajímavé a užitečné, takže to využiji pro své další cestování." "Hodně mě to zajímá, protože ráda čtu i knihy cestovatelské, přímo na tomto cestovateli jsem už byla, bylo to o Bajkalu, bylo to velmi zajímavé," řekli návštěvníci akce.

Marek Šimíček procestoval například Rusko, Kyrgyzstán, Mongolsko, jihovýchodní Asii, Afriku, nebo Norsko, jeho plány na letošní rok jsou spíše vodácké, Skandinávie na vodě, Bulharsko nebo Albánii a také GR20 na Korsice.

"První by mělo být nějaké Švédsko v březnu, hodně na severu polárnický pochod se sáňkami," uzavřel Šimíček.

Regionální knihovna má na příští měsíce připraveny další poutavé přednášky
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu