Reklama

KHN pořídila nový počítačový tomograf (CT)

  • 19. února 2019,
  • 11:45,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinská hornická nemocnice zakoupila pro radiodiagnostické oddělení moderní počítačový tomograf za 11 milionů korun a také díky dotaci z města i 6 nových lůžek. Zvýšil se tak komfort pro pacienty a zlepšila i zdravotní péče.

Reklama

Karvinská hornická nemocnice začala využívat nový počítačový tomograf. Jde o CT nejvyšší kvality se 128 řadami detektorů.

"Přínos je v tom, že vyšetření je urychlené, šetří dávku pro pacienta, kterou během vyšetření dostane a pro nás je to lepší i v tom, že máme nové zpracovatelské stanice," řekla Kateřina Sukopová, zástupkyně primáře Radiodiagnostického oddělení KHN.

Lékaři tak mohou díky tomu přesněji a jednodušeji zhodnotit vyšetření.

"Hlavně při zpracování angio-vyšetření, kdy zhodnotíme stav tepen nejčastěji, tady v honické se jedná hlavně o mozkové tepny, tepny plicní a dolní končetiny," dodala Sukopová.

Počítačový tomograf za 11 mil. Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků. Jedná se již o čtvrtou obměnu přístroje, který nemocnice během své činnosti pořídila. A není to jediná změna ve zvyšování kvality péče v této nemocnici. Díky dotaci z města ve výši půl milionu korun zakoupila nemocnice šest nových lůžek. Dotaci poskytuje město oběma nemocnicím každý rok.

"My se každoročně snažíme v rozpočtu najít finanční prostředky na podporu těch dvou nemocnic, které máme, v letošním roce to bylo něco kolem 1 milionu korun, vím, že byly zakoupeny speciální lůžka, takže věřím tomu, že budou sloužit dobře pacientům, a že budou spokojeni," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Tady v Karvinské hornické nemocnici slouží pacientům  na jednotce intenzivní péče centra nemocí páteře a pohybového aparátu. Jedná se o moderní nemocniční lůžka, které pozitivně ovlivňují léčbu a rekonvalescenci pacientů, nabízí vysoký stupeň komfortu a bezpečí pro pacienty.  V karvinské rájecké nemocnici využívají nová moderní elektricky polohovatelná lůžka na oddělení chirurgické jednotky intenzivní péče. Jsou snadno ovladatelné, komfortní a personál je může nastavit i do polohy kardio křesla.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu