KHN pořídila nový počítačový tomograf (CT)

  • 11:45,
  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice zakoupila pro radiodiagnostické oddělení moderní počítačový tomograf za 11 milionů korun a také díky dotaci z města i 6 nových lůžek. Zvýšil se tak komfort pro pacienty a zlepšila i zdravotní péče.

Karvinská hornická nemocnice začala využívat nový počítačový tomograf. Jde o CT nejvyšší kvality se 128 řadami detektorů.

"Přínos je v tom, že vyšetření je urychlené, šetří dávku pro pacienta, kterou během vyšetření dostane a pro nás je to lepší i v tom, že máme nové zpracovatelské stanice," řekla Kateřina Sukopová, zástupkyně primáře Radiodiagnostického oddělení KHN.

Lékaři tak mohou díky tomu přesněji a jednodušeji zhodnotit vyšetření.

"Hlavně při zpracování angio-vyšetření, kdy zhodnotíme stav tepen nejčastěji, tady v honické se jedná hlavně o mozkové tepny, tepny plicní a dolní končetiny," dodala Sukopová.

Počítačový tomograf za 11 mil. Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků. Jedná se již o čtvrtou obměnu přístroje, který nemocnice během své činnosti pořídila. A není to jediná změna ve zvyšování kvality péče v této nemocnici. Díky dotaci z města ve výši půl milionu korun zakoupila nemocnice šest nových lůžek. Dotaci poskytuje město oběma nemocnicím každý rok.

"My se každoročně snažíme v rozpočtu najít finanční prostředky na podporu těch dvou nemocnic, které máme, v letošním roce to bylo něco kolem 1 milionu korun, vím, že byly zakoupeny speciální lůžka, takže věřím tomu, že budou sloužit dobře pacientům, a že budou spokojeni," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Tady v Karvinské hornické nemocnici slouží pacientům  na jednotce intenzivní péče centra nemocí páteře a pohybového aparátu. Jedná se o moderní nemocniční lůžka, které pozitivně ovlivňují léčbu a rekonvalescenci pacientů, nabízí vysoký stupeň komfortu a bezpečí pro pacienty.  V karvinské rájecké nemocnici využívají nová moderní elektricky polohovatelná lůžka na oddělení chirurgické jednotky intenzivní péče. Jsou snadno ovladatelné, komfortní a personál je může nastavit i do polohy kardio křesla.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 05.12. 20:11
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 05.12. 20:11
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 05.12. 20:11
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků