KHN pořídila nový počítačový tomograf (CT)

  • 11:45,
  • Karviná ,

Karvinská hornická nemocnice zakoupila pro radiodiagnostické oddělení moderní počítačový tomograf za 11 milionů korun a také díky dotaci z města i 6 nových lůžek. Zvýšil se tak komfort pro pacienty a zlepšila i zdravotní péče.

Karvinská hornická nemocnice začala využívat nový počítačový tomograf. Jde o CT nejvyšší kvality se 128 řadami detektorů.

"Přínos je v tom, že vyšetření je urychlené, šetří dávku pro pacienta, kterou během vyšetření dostane a pro nás je to lepší i v tom, že máme nové zpracovatelské stanice," řekla Kateřina Sukopová, zástupkyně primáře Radiodiagnostického oddělení KHN.

Lékaři tak mohou díky tomu přesněji a jednodušeji zhodnotit vyšetření.

"Hlavně při zpracování angio-vyšetření, kdy zhodnotíme stav tepen nejčastěji, tady v honické se jedná hlavně o mozkové tepny, tepny plicní a dolní končetiny," dodala Sukopová.

Počítačový tomograf za 11 mil. Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků. Jedná se již o čtvrtou obměnu přístroje, který nemocnice během své činnosti pořídila. A není to jediná změna ve zvyšování kvality péče v této nemocnici. Díky dotaci z města ve výši půl milionu korun zakoupila nemocnice šest nových lůžek. Dotaci poskytuje město oběma nemocnicím každý rok.

"My se každoročně snažíme v rozpočtu najít finanční prostředky na podporu těch dvou nemocnic, které máme, v letošním roce to bylo něco kolem 1 milionu korun, vím, že byly zakoupeny speciální lůžka, takže věřím tomu, že budou sloužit dobře pacientům, a že budou spokojeni," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Tady v Karvinské hornické nemocnici slouží pacientům  na jednotce intenzivní péče centra nemocí páteře a pohybového aparátu. Jedná se o moderní nemocniční lůžka, které pozitivně ovlivňují léčbu a rekonvalescenci pacientů, nabízí vysoký stupeň komfortu a bezpečí pro pacienty.  V karvinské rájecké nemocnici využívají nová moderní elektricky polohovatelná lůžka na oddělení chirurgické jednotky intenzivní péče. Jsou snadno ovladatelné, komfortní a personál je může nastavit i do polohy kardio křesla.
RESIDOMO, s.r.o. - Karviná
Karviná
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč/měsíc

Detail

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků