Záchranář na cestách Marek Balicki je na skok v ČR

  • 5. března 2019,
  • 13:48,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Záchranář Marek Balicki, který už rok a půl cestuje na skládacím kole po světě a mapuje život hasičů a záchranářů, je na skok zpátky v České republice. Pro své fanoušky a zájemce o cestování připravil sérii přednášek. Jedna z prvních se konala v karvinské regionální knihovně.

Reklama

Karvinští čtenáři se mohli v kinosále knihovny setkat se záchranářem na cestách Markem Balickim, jehož cestu kolem světa sleduje televize POLAR od samého začátku. Marek se na krátkou dobu vrátil zpátky do Česka a připravil pro všechny své fanoušky a zájemce o cestování setkávání a přednášky na mnoha místech po celé ČR. Jedna z prvních se konala v kinosále regionální knihovny. 

návštěvnice akce: " Pana Balického osobně neznám, ale těším se na nějaké zážitky a na cestovatelské zkušenosti." "Jsem zvědavá na ty cesty, jak se mu to podařilo.

Své plány setkávat se s lidmi a vyprávět jim o s vé cestě Marek nezměnil a nezrušil přesto, že je nemocný.

"Do Česka jsem přiletěl z Nového Zélandu, kde mám aktuálně working holiday víza, pracuji a vydělávám na další cestu a v ČR se zdržím do 25.3., budu tady necelý měsíc," řekl Marek.

Kromě setkání s rodinou, přáteli a šňůry přednášek se Marek snaží vyjednávat s novými partnery a hledá sponzory na další část své cesty. Na cestu kolem světa na skládacím kole se vydal v květnu roku 2017, od té doby projel například  Turecko, Gruzii, Arménii, Írán, Turkmenistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Mongolsko, Japonsko a Jižní Koreji. Rok strávil na Filipínách, kde si postavil vlastní loď a nyní je právě na Novém Zélandu. Všude se snaží mapovat práci a vybavení záchranářů a hasičů.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu