Reklama

Záchranář na cestách Marek Balicki je na skok v ČR

  • 13:48,
  • Karviná ,

Záchranář Marek Balicki, který už rok a půl cestuje na skládacím kole po světě a mapuje život hasičů a záchranářů, je na skok zpátky v České republice. Pro své fanoušky a zájemce o cestování připravil sérii přednášek. Jedna z prvních se konala v karvinské regionální knihovně.

Stáhnout video
Reklama

Karvinští čtenáři se mohli v kinosále knihovny setkat se záchranářem na cestách Markem Balickim, jehož cestu kolem světa sleduje televize POLAR od samého začátku. Marek se na krátkou dobu vrátil zpátky do Česka a připravil pro všechny své fanoušky a zájemce o cestování setkávání a přednášky na mnoha místech po celé ČR. Jedna z prvních se konala v kinosále regionální knihovny. 

návštěvnice akce: " Pana Balického osobně neznám, ale těším se na nějaké zážitky a na cestovatelské zkušenosti." "Jsem zvědavá na ty cesty, jak se mu to podařilo.

Své plány setkávat se s lidmi a vyprávět jim o s vé cestě Marek nezměnil a nezrušil přesto, že je nemocný.

"Do Česka jsem přiletěl z Nového Zélandu, kde mám aktuálně working holiday víza, pracuji a vydělávám na další cestu a v ČR se zdržím do 25.3., budu tady necelý měsíc," řekl Marek.

Kromě setkání s rodinou, přáteli a šňůry přednášek se Marek snaží vyjednávat s novými partnery a hledá sponzory na další část své cesty. Na cestu kolem světa na skládacím kole se vydal v květnu roku 2017, od té doby projel například  Turecko, Gruzii, Arménii, Írán, Turkmenistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Mongolsko, Japonsko a Jižní Koreji. Rok strávil na Filipínách, kde si postavil vlastní loď a nyní je právě na Novém Zélandu. Všude se snaží mapovat práci a vybavení záchranářů a hasičů.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu