Záchranář na cestách Marek Balicki je na skok v ČR

  • 13:48,
  • Karviná,

Záchranář Marek Balicki, který už rok a půl cestuje na skládacím kole po světě a mapuje život hasičů a záchranářů, je na skok zpátky v České republice. Pro své fanoušky a zájemce o cestování připravil sérii přednášek. Jedna z prvních se konala v karvinské regionální knihovně.

Karvinští čtenáři se mohli v kinosále knihovny setkat se záchranářem na cestách Markem Balickim, jehož cestu kolem světa sleduje televize POLAR od samého začátku. Marek se na krátkou dobu vrátil zpátky do Česka a připravil pro všechny své fanoušky a zájemce o cestování setkávání a přednášky na mnoha místech po celé ČR. Jedna z prvních se konala v kinosále regionální knihovny. 

návštěvnice akce: " Pana Balického osobně neznám, ale těším se na nějaké zážitky a na cestovatelské zkušenosti." "Jsem zvědavá na ty cesty, jak se mu to podařilo.

Své plány setkávat se s lidmi a vyprávět jim o s vé cestě Marek nezměnil a nezrušil přesto, že je nemocný.

"Do Česka jsem přiletěl z Nového Zélandu, kde mám aktuálně working holiday víza, pracuji a vydělávám na další cestu a v ČR se zdržím do 25.3., budu tady necelý měsíc," řekl Marek.

Kromě setkání s rodinou, přáteli a šňůry přednášek se Marek snaží vyjednávat s novými partnery a hledá sponzory na další část své cesty. Na cestu kolem světa na skládacím kole se vydal v květnu roku 2017, od té doby projel například  Turecko, Gruzii, Arménii, Írán, Turkmenistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Mongolsko, Japonsko a Jižní Koreji. Rok strávil na Filipínách, kde si postavil vlastní loď a nyní je právě na Novém Zélandu. Všude se snaží mapovat práci a vybavení záchranářů a hasičů.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 4:35
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 4:35
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 4:35
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků