Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Týden podnikavosti na OPF Karviná

  • Karviná,

Studenti karvinské Obchodně podnikatelské fakulty, kteří jsou aktivní v Business Gatu, uspořádali pro své vrstevníky akci nazvanou Týden podnikavosti. Za úkol měla namotivovat mladé lidi k samostatnému podnikání.

Týden podnikavosti probíhal na karvinské OPF su už podruhé. Zorganizovali ho studenti za podpory svých pedagogů a vedení fakulty.

"Je to akce zaměřená na podporu podnikavosti studentů, primárně určená pro střední a vysoké školy. Při této příležitosti zveme různé firmy z oborů, které se vyučují na naší fakultě," řekl organizátor akce a student OPF Daniel Andruška.

"My jsme moc rádi, že se akce studentům líbí, protože to vzniklo jako boční produkt činnosti Business Gate, kdy stejně jako Business Gate i Týden podnikavosti usiluje o to, aby studenti v sobě probudili podnikatelského ducha, aby začali intenzivně přemýšlet o tom, že by se stali podnikateli," dodal Daniel Stavárek, děkan OPF SU Karviná.

Firmy související s obory, které se na fakultě vyučují, studentům prezentovaly své služby, případně finální výrobky.

"Firmy zde nabízí různé možnosti stáží, psaní bakalářských prací nebo reálného zaměstnání," upřesnil Andruška.

anketa, návštěvníci akce: "Já jsem se zajímala o výzkum v Data servise, protože budu psát bakalářskou práci a ten výzkum tam taky mám. Studuji marketing a obchod, tak bych v tom marketingu dále pracovala a tady ta firma se mi nejvíc zamlouvala, tím, že je v okolí." "Můj cíl už je přesně daný, já se chci dostat do herního průmyslu jako grafický designér."

Smysl ale týden podnikavosti podle tohoto studenta má.

"Protože to jsou reálné firmy, můžou se dozvědět informace od lidí, kteří v tom chodí, v tomhle směru určitě super," dodal student.

V rámci  Týdne podnikavosti se také v malém sále vystřídali podnikatelé a mentoři ze světa byznysu, kteří posluchače seznámili s vlastním životním příběhem a poskytli užitečné rady do startu podnikání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy