Charitativní výstava reborn panenek v Karviné

  • 12:35,
  • Karviná ,

Teď vás zavedeme na výstavu panenek, které vypadají jako skutečná miminka. Pochlubit se s nimi do Karviné přijely české rebornistky. Výtěžek z dobrovolného vstupného putoval na pomoc hendikepované dívce, která touží po cestovním invalidním vozíku.

K nerozeznání od živých novorozeňat a batolat vypadají panenky, které ručně vytváří české rebornistky.  V Karviné mohli jejich práci obdivovat lidé na výstavě v KSVČ Juventus.

"Každá panenka je ve dvanácti až patnácti vrstvách barvy, každá se musí zapékat, pak se píchají vlásky takže takové píchání vlásků s plným nasazením je na 14 dní práce," řekla Dagmar Galuszková, spoluorganizátorka výstavy, rebornistka.

Lidé si mohli panenky vzít a zkusit pochovat.¨¨

anketa: návštěvníci výstavy: "Já se svých vnoučat asi nedočkám, takže sem přijdu a koupím si." "Je to jako dítě, jako živé."

4. ročník výstavy byla  opět charitativní, tentokrát mohli návštěvníci přispět dobrovolným vstupným hendikepované Terezce na pořízení cestovního vozíčku. Velkou částkou přispěli i sběratelky ze skupiny Království panenek.
S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace, Technická ústředna dopravní cesty Bohumín
Bohumín
od 19 200 Kč/měsíc

Detail

Comfort Job Agency s.r.o. SEJONG CZECH, s.r.o.
Karviná
od 20 200 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků