Charitativní výstava reborn panenek v Karviné

  • 23. dubna 2019,
  • 12:35,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Teď vás zavedeme na výstavu panenek, které vypadají jako skutečná miminka. Pochlubit se s nimi do Karviné přijely české rebornistky. Výtěžek z dobrovolného vstupného putoval na pomoc hendikepované dívce, která touží po cestovním invalidním vozíku.

Reklama

K nerozeznání od živých novorozeňat a batolat vypadají panenky, které ručně vytváří české rebornistky.  V Karviné mohli jejich práci obdivovat lidé na výstavě v KSVČ Juventus.

"Každá panenka je ve dvanácti až patnácti vrstvách barvy, každá se musí zapékat, pak se píchají vlásky takže takové píchání vlásků s plným nasazením je na 14 dní práce," řekla Dagmar Galuszková, spoluorganizátorka výstavy, rebornistka.

Lidé si mohli panenky vzít a zkusit pochovat.¨¨

anketa: návštěvníci výstavy: "Já se svých vnoučat asi nedočkám, takže sem přijdu a koupím si." "Je to jako dítě, jako živé."

4. ročník výstavy byla  opět charitativní, tentokrát mohli návštěvníci přispět dobrovolným vstupným hendikepované Terezce na pořízení cestovního vozíčku. Velkou částkou přispěli i sběratelky ze skupiny Království panenek.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu