Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Wanda Miech z Karviné koncertuje už 75 let

  • Karviná,

Neuvěřitelných 75 let už koncertuje a spolupracuje s pěveckými sbory dnes devadesátiletá Wanda Miech z Karviné. U této příležitosti se konal v sále Základní umělecké školy Bedřicha Smetany jubilejní koncert, na kterém si oslavenkyně osobně zahrála.

Wanda Miech, pianistka, hudební pedagožka, korepetitorka mužského pěveckého sboru „Hejnaĺ Echo“ ,ženského pěveckého sboru „Kalina“ nebo pěveckého sboru Permoník slaví letos krásné devadesáté narozeniny.

" Vždycky dobrá nálada, ochotná cokoliv zahrát, bez řečí, najezdili jsme kus světa," popsala Martina Juríková, sbormistryně Permoníku.

Svou uměleckou činnost odstartovala Wanda Miech ve svých 15 letech, aktivní je v hudebním světě neuvěřitelných 75 let.

"Protože oslaví v tomto roce kulaté jubileum, rozhodli jsme se, že ji dáme možnost si opět zahrát," řekl ředitel ZUŠ Bedřicha Smetany Kamil Novák.

Tuto možnost paní Wanda neodmítla. Od posledního našeho natáčení reportáže uplynulo pět let, tehdy se na základní umělecké škole konal koncert k jejím 85. narozeninám.  Paní Wanda i v 90 letech září optimismem, rozdává úsměvy a pozitivní energii a to i přes to, že má za sebou překonané velké zdravotní komplikace a už hůře slyší.

"Uši mi odešly. Já hraju za hluchoty. Ale nejsem Bedřich Smetana ani Beethoven, oni za hluchoty nejlepší skladby psali, ale já musím hrát," řekla s úsměvem Wanda Miech.

Ukázat měla opravdu co, koncert který se k jejím devadesátinám konal si užila ze scény, stejně jako tomu bylo před pěti lety.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

STELMAR s.r.o.
Dětmarovice
od 18 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace, Technická ústředna dopravní cesty Bohumín
Bohumín
od 19 200 Kč/měsíc

Detail

VOJMAR s.r.o. - lokalita ČSM Sever
Stonava
od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků