Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné odstartovaly stavební práce všeho druhu

  • Karviná,

S příchodem jara se v Karviné rozběhly investiční práce všeho druhu. Opravují se chodníky, silnice a budují se nová dětská a workoutová hřiště. Rodiče malých dětí se mohou těšit i na nové sociální zařízení a pitnou fontánu v dětském koutku.

Hned, jakmile to počasí dovolilo, začaly ve městě na veřejných prostranstvích nejrůznější stavební práce, opravy všeho druhu  a výstavba nových atrakcí.

"Rozpočet roku 2019 byl schválen a investiční technici se pustili do práce a jde ve městě vidět, že se rozjíždí investiční výstavba i těch menších akcí, jako jsou dětská hřiště, workoutová hřiště, budeme opravovat sociální zázemí v dětském koutku, připravujeme psí park, tam čekáme na oplocení, tak věřím tomu, že to taky bude v krátkém čase vybudováno," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Novinkou ve městě je ta, že správní budova, která je u  dětského koutku v parku Boženy Němcové, bude mít zrekonstruované toalety pro veřejnost.

"Tato část prochází celkovou rekonstrukcí, abychom zajistili dobré zázemí a umožnili i bezbariérový přístup pro ty, kteří mají hendikep. Navíc pořizujeme pitnou fontánu, bude kousek od dětského hřiště a to z toho důvodu, aby maminky mohly dětí umýt, pejskům dát napít a aby byla voda dostupná, vysvětlila Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK.

Rodiny s malými dětmi se mohou těšit na další dětská hřiště, vyrostou v jednom z vnitrobloků V Ráji U Lesa a v Hranicích u br.Veverkových.

"Děláme kvalitní zázemí pro děti od 2 do 12 let, jsou tam speciální herní sestavy, aby se zlepšila pohybová aktivita a koordinace dětí, bude tam kolotoč, lavičky pro maminky a stojany na kola," dodala Bogoczová.

A nová jsou i dvě workoutová hřiště.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail