V Karviné odstartovaly stavební práce všeho druhu

  • 12:16,
  • Karviná,

S příchodem jara se v Karviné rozběhly investiční práce všeho druhu. Opravují se chodníky, silnice a budují se nová dětská a workoutová hřiště. Rodiče malých dětí se mohou těšit i na nové sociální zařízení a pitnou fontánu v dětském koutku.

Hned, jakmile to počasí dovolilo, začaly ve městě na veřejných prostranstvích nejrůznější stavební práce, opravy všeho druhu  a výstavba nových atrakcí.

"Rozpočet roku 2019 byl schválen a investiční technici se pustili do práce a jde ve městě vidět, že se rozjíždí investiční výstavba i těch menších akcí, jako jsou dětská hřiště, workoutová hřiště, budeme opravovat sociální zázemí v dětském koutku, připravujeme psí park, tam čekáme na oplocení, tak věřím tomu, že to taky bude v krátkém čase vybudováno," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Novinkou ve městě je ta, že správní budova, která je u  dětského koutku v parku Boženy Němcové, bude mít zrekonstruované toalety pro veřejnost.

"Tato část prochází celkovou rekonstrukcí, abychom zajistili dobré zázemí a umožnili i bezbariérový přístup pro ty, kteří mají hendikep. Navíc pořizujeme pitnou fontánu, bude kousek od dětského hřiště a to z toho důvodu, aby maminky mohly dětí umýt, pejskům dát napít a aby byla voda dostupná, vysvětlila Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK.

Rodiny s malými dětmi se mohou těšit na další dětská hřiště, vyrostou v jednom z vnitrobloků V Ráji U Lesa a v Hranicích u br.Veverkových.

"Děláme kvalitní zázemí pro děti od 2 do 12 let, jsou tam speciální herní sestavy, aby se zlepšila pohybová aktivita a koordinace dětí, bude tam kolotoč, lavičky pro maminky a stojany na kola," dodala Bogoczová.

A nová jsou i dvě workoutová hřiště.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 7:30
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 7:30
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 7:30
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků