Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci řeší v Karviné stížnosti na chování mládeže

  • Karviná,

Karvinští strážníci mají za sebou další kontrolní akci. Tentokrát se zaměřili na kontrolu domů a sousedských vztahů na ulici Jánského, Kořenovského a Sokolovské. Problém, který tady místní trápí je hlučná mládež, která do vnitrobloků přichází odjinud. Na denním pořádku je hluk, hlasitá hudba, vandalství a nepořádek.

Hlasitá hudba mládeže posedávající v hloučcích mezi bloky domů, ničení veřejného majetku, házení pet lahví na balkony a podobné nevhodné chování řeší karvinští strážníci. 

“Jedná se o lokalitu mezi ulicí Jánského a Sokolovskou, kdy právě tady se množí stížnosti i na mládež mezi domy. My tu situaci monitorujeme i ve vchodech, sousedské vztahy jsou tady dobré, bohužel, ty děti přichází z jiných lokalit,” popsal situaci ředitel MP Karviná Petr Bičej. 

Někteří místní občané popsali, jak vypadá běžný den u domů i primátorovi města.

 “Jak začnou prázdniny, tak se toho už teď hrozíme, protože to bude od rána. Posledně jich tam bylo 35. Vezmou si rádio, poslouchají rap, ty sprosté výrazy u toho, já na to nejsem zvyklá.” “Já jsem měl manželku 4,5 roku po mozkové mrtvici, přes léto jsem nemohl otevřít okno na balkoně,” stěžovali si lidé.

Primátor přiznává, že tato situace je těžko řešitelná, protože jde o střet dvou generací.

 “Já na to nemám dneska žádný klíč, jak by se to dalo změnit. Ta mládež je dnes hlučnější, té starší generaci to vadí. Je to těžké. Na děti a mládež se intenzivně působí přes školy, ty děti se v tomto směru vzdělávají, říká se jim co a jak, ale zásadní problém je v rodině. Jestli rodiče neví, kde mají osmileté dítě v devět hodin večer, kdy je tma, nebo že jim tady dvanáctileté děti kouří a nevadí jim to, tak to ani městská policie, ani škola, ani primátor ani nikdo jiný nevyřeší. To je ten zásadní problém -  mnozí rodiče jsou lhostejní k tomu a pak z toho vznikají tady ty problémy,” řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Problémem je, že lidé volají strážníky velmi málo. 

“Chtěl bych se obrátit na občany, aby se nebáli volat, mají linku 156, pokud se nechtějí představit, ať se nepředstavují,” dodal Bičej.

Kromě linky 156 mohou lidé využít i anonymní formulář na stránkách města v sekci Bezpečná Karviná nebo poslat SMS na speciální telefonní číslo 603 239 314. Je dobré si číslo uložit do mobilu a v případě potřeby jej použít a SMS zprávu poslat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy