Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové informační panely odjezdů autobusů v Karviné

  • Karviná,

Na vybraných autobusových zastávkách v Karviné se v minulých dnech objevily nové digitální informační panely. Podobné už fungují v jiných větších městech. Cestující se z nich dozví i časy zpoždění jednotlivých spojů. Prozatím fungují v testovacím režimu.

Digitálních informačních panelů, které cestující upozorňují na aktuální časy spojů je v Karviné nově nainstalováno šest.

"Krajský koordinátor se snaží ve spolupráci s městy vybudovat na přestupních uzlech tyto chytré zastávky, které informují cestující o odjezdech autobusů a zároveň ukazují případné reálné zpoždění vozidel," řekl Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD.

"Všechno je to vyhodnocováno na základě GPS pozic, pokud ta odchylka je rozdílná, tak ji vidí na odbavovacím zařízení," dodal dispečer Tomáš Badura.

Tabule ještě stále fungují v testovacím režimu, detaily se budou postupně v příštích dnech dolaďovat.

"Tím, že ty zastávky jsou tady dál od sebe, tak musíme rozčlenit ještě jednotlivé označníky tak, aby se cestující dozvěděl, že třeba spoj MHD 512 odjede z označníku č.5. Tento model ladíme s KODISem," uzavřel ředitel.

Do budoucna se počítá s rozšířením systému a dobudováním dalších zastávek. Počítá se i s tabulí na vlakovém nádraží, i ta by měla fungovat ve stejném systému.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy