Nové informační panely odjezdů autobusů v Karviné

  • 12:38,
  • Karviná,

Na vybraných autobusových zastávkách v Karviné se v minulých dnech objevily nové digitální informační panely. Podobné už fungují v jiných větších městech. Cestující se z nich dozví i časy zpoždění jednotlivých spojů. Prozatím fungují v testovacím režimu.

Digitálních informačních panelů, které cestující upozorňují na aktuální časy spojů je v Karviné nově nainstalováno šest.

"Krajský koordinátor se snaží ve spolupráci s městy vybudovat na přestupních uzlech tyto chytré zastávky, které informují cestující o odjezdech autobusů a zároveň ukazují případné reálné zpoždění vozidel," řekl Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD.

"Všechno je to vyhodnocováno na základě GPS pozic, pokud ta odchylka je rozdílná, tak ji vidí na odbavovacím zařízení," dodal dispečer Tomáš Badura.

Tabule ještě stále fungují v testovacím režimu, detaily se budou postupně v příštích dnech dolaďovat.

"Tím, že ty zastávky jsou tady dál od sebe, tak musíme rozčlenit ještě jednotlivé označníky tak, aby se cestující dozvěděl, že třeba spoj MHD 512 odjede z označníku č.5. Tento model ladíme s KODISem," uzavřel ředitel.

Do budoucna se počítá s rozšířením systému a dobudováním dalších zastávek. Počítá se i s tabulí na vlakovém nádraží, i ta by měla fungovat ve stejném systému.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 14:52
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 14:52
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků