Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyrostlo další workoutové hřiště

  • Karviná,

V Karviné a současně v polském partnerském městě Jastrzębie-Zdrój byla slavnostně otevřena nová workoutová hřiště. Na české straně stojí sportoviště přímo v areálu základní školy Cihelní, pro veřejnost bude k dispozici se začátkem nového školního roku.

Díky společnému projektu „Cvičení nezná hranic“ vyrostla v areálu karvinské Základní školy Cihelní a v polském partnerském městě Jastrzębie-Zdrój nová workoutová hřiště. Slavnostně je do provozu uvedli zástupci obou měst a také nejlepší workoutisté, kteří si pro děti připravili i ukázky cviků.

 “Je to o nás, dospělých, abychom dnešním dětem nabídli nějakou aktivitu. Zároveň je to přínos i směrem k rodičům, stále se říká, že děti sedí doma u PC, tohle je příklad toho, že děti si mohou na čerstvém vzduchu hrát a udělat něco pro své zdraví,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (ČSSD). 

Workout v Karviné nastartovali mladí lidé ze Střední školy techniky a služeb před pár lety a je na vzestupu. Dokonce se vypracovali tak, že tato workoutová skupina má mezi sebou mistry ČR, Evropy i světa a Karvinou zviditelňují tím, že se tady pořádají mezinárodní mistrovství. Zájem o tento druh sportu má čím dál více lidí, a to nejen tady v ČR, ale právě i v sousedním Polsku.

 “Workout začíná být v Polsku také populární,ale ne až tolik, jako u vás. V rámci projektu “Cvičení nezná hranic” jsme vybudovali podobné hřiště jako tady, máme tam i posilovací prvky. Snažíme se taková hřiště stavět, protože je o tento druh sportu mezi mladými lidmi čím dál větší zájem,” vysvětlil  tajemník města Jastrzębie-Zdrój Krzysztof Kucia. 

Společný česko-polský projekt “Cvičení nezná hranic” je jedním z mnoha projektů a aktivit, které Karviná s partnerským městem Jastrzębie-Zdrój zrealizovala.

 “Jsme za tuto spolupráci rádi. Věřím tomu, že potrvá i dál a podaří se zrealizovat ještě víc aktivit a projektů jako dosud a partnerství mezi oběma městy se ještě víc upevní,” dodal Kucia. 

Přihlížejícím dětem se ukázky od zkušených workoutistů líbily a hned jejich cviky zkoušely napodobit. Workoutové hřiště bude sloužit veřejnosti od září, a to v pracovních dnech od 15.30 do 19.00 hodin.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků