V Karviné vyrostlo další workoutové hřiště

  • 9:27,
  • Karviná ,

V Karviné a současně v polském partnerském městě Jastrzębie-Zdrój byla slavnostně otevřena nová workoutová hřiště. Na české straně stojí sportoviště přímo v areálu základní školy Cihelní, pro veřejnost bude k dispozici se začátkem nového školního roku.

Díky společnému projektu „Cvičení nezná hranic“ vyrostla v areálu karvinské Základní školy Cihelní a v polském partnerském městě Jastrzębie-Zdrój nová workoutová hřiště. Slavnostně je do provozu uvedli zástupci obou měst a také nejlepší workoutisté, kteří si pro děti připravili i ukázky cviků.

 “Je to o nás, dospělých, abychom dnešním dětem nabídli nějakou aktivitu. Zároveň je to přínos i směrem k rodičům, stále se říká, že děti sedí doma u PC, tohle je příklad toho, že děti si mohou na čerstvém vzduchu hrát a udělat něco pro své zdraví,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (ČSSD). 

Workout v Karviné nastartovali mladí lidé ze Střední školy techniky a služeb před pár lety a je na vzestupu. Dokonce se vypracovali tak, že tato workoutová skupina má mezi sebou mistry ČR, Evropy i světa a Karvinou zviditelňují tím, že se tady pořádají mezinárodní mistrovství. Zájem o tento druh sportu má čím dál více lidí, a to nejen tady v ČR, ale právě i v sousedním Polsku.

 “Workout začíná být v Polsku také populární,ale ne až tolik, jako u vás. V rámci projektu “Cvičení nezná hranic” jsme vybudovali podobné hřiště jako tady, máme tam i posilovací prvky. Snažíme se taková hřiště stavět, protože je o tento druh sportu mezi mladými lidmi čím dál větší zájem,” vysvětlil  tajemník města Jastrzębie-Zdrój Krzysztof Kucia. 

Společný česko-polský projekt “Cvičení nezná hranic” je jedním z mnoha projektů a aktivit, které Karviná s partnerským městem Jastrzębie-Zdrój zrealizovala.

 “Jsme za tuto spolupráci rádi. Věřím tomu, že potrvá i dál a podaří se zrealizovat ještě víc aktivit a projektů jako dosud a partnerství mezi oběma městy se ještě víc upevní,” dodal Kucia. 

Přihlížejícím dětem se ukázky od zkušených workoutistů líbily a hned jejich cviky zkoušely napodobit. Workoutové hřiště bude sloužit veřejnosti od září, a to v pracovních dnech od 15.30 do 19.00 hodin.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků