Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vybavení v gastroenterologické ambulanci NSP Karviná-Ráj

  • Karviná,

Gastroenterologická ambulance v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji je dovybavena novými instrumentárii a moderními lékařskými přístroji v hodnotě necelých 4 milionů korun. Lékaři si je pochvalují, vyšetření je díky nim kvalitnější a přesnější.

Gastroenerologové z karvinské rájecké nemocnice používají nově v ambulanci několik nových přístrojů a instrumentárií. Prvním z nich je jedna z nejmodernějších endoskopických sestav na vyšetření zažívacího traktu. Přináší lékařům větší kvalitu a přesnost vyšetření.

"Jsou to přístroje, které mají vysoké HD rozlišení, přenáší obraz v krystalické čistotě, jsou tam i filtry, díky kterým lépe rozpoznáme patologickou, změněnou tkáň od zdravé. ušetří to čas například zbytečným odebráním vzorků," vysvětlil gastroenteorolog Radek Sušil.

Další důležitým novým pomocníkem v gastroenterologické ambulanci je takzvaná sušící skříň endoskopů.

"Je to na uskladňování endoskopů, šetří čas přípravy endoskopů před každým vyšetřením daného pacienta. udržuje endoskop, tedy tu hadici, kterou zavádíme pacientům ústy nebo jinými dutinami, desinfikovanou až šest dnů, ve stavu připravenosti a okamžitému použití?" dodal lékař.

"Dovybavit gastroenterologickou ambulanci novými přístroji se podařilo díky projektu "Modernizace vybavení pro obory návazné péče" a tento projekt byl hrazen z největší části evropských fondů," uzavřela mluvčí nemocnice Radka Fleischerová.

Celková cena, za kterou nemocnice ambulanci dovybavila, činila necelých 4 miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy