Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desetikilometrový běh zvládají hravě i sedmdesátiletí

  • Karviná,

V Karviné se konal tradiční běh na deset kilometrů. Každoročně se akce účastní nejen registrovaní běžci, ale i veřejnost a není výjimkou, že do cíle ve skvělém čase doběhnou i sedmdesátiletí závodníci.

V Karviné se už po patnácté uskutečnil Městský běh Karvinou. Závod, který je zařazen do regionálních běžeckých programů, pokaždé přiláká na startovní čáru nejen aktivní závodníky, ale i rekreační běžce, seniory a děti.

"Vzhledem k tomu, že to vyšlo mezi ta dlouhá volna, tak ta účast není největší, ale stovku jsme překročili," řekl Tomáš Owczarzy, organizátor akce.

Úplně první doběhl do cíle tento muž - Matouš Vrzala z Ostravy-Vítkovic. 

"Prvních sedm kilometrů dobré, pak jsem pustil do čela toho, co byl druhý nakonec, on zrychlil, zabral, pak jsem za ním jen visel, snažil jsem se udržet tempo, pak jsem mu utekl, bylo to fakt na krev," popsal běh první muž v cíli Matouš Vrzala.

Desetikilometrové trati se nezalekli ani senioři nad 70 let, těch bylo dokonce šest.

"Těžce se běželo, dusno bylo a netrénuji na krátké tratě, jen delší, takže to bylo náročné," řekl Emil Trombik, závodník v kategorii nad 70 let z  Českého Těšína.

"Já jsem byl 8x mistr republiky v maratonu, ostravský maraton jsem 4x vyhrál a letos jsme se přihlásil znovu na maraton do Prahy." "Takže ta karvinská desítka, to je vlastně nic?" "No, zase je to rychlejší," usmál se Václav Procházka z Ostravy.

Každý běžec, který se umístil na prvních místech , dostal na památku tyto krásné ceny.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy