Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domácí útok? Hodnotím ho jako nezdařilý, posteskl si dobrovolný hasič z Karviné

  • Karviná,

Dobrovolní hasiči se opět potkali hned na dvou karvinských soutěžích v požárním útoku. První zorganizovali pro sbory hasiči v Loukách a o pár hodin později se utkali i na soutěži v Hranicích. Domácím se soutěž nevydařila, jak si přáli.

Areál hasičské zbrojnice v Karviné- Hranicích byl opět po roce dějištěm oblíbené soutěže v požárním útoku. Letos se jí zúčastnilo 27 družstev dobrovolných hasičů, z toho 10 družstev žen a 17 týmů mužů.

"Základem je spojit všechny hadice, dostat vodu až dopředu a v co nejkratším čase trefit terč. Jede se na dva terče, počítá se vždycky ten horší. Obhájci loňského vítězství a držitelé putovního poháru  primátora Karviné tady letos nejsou, jsou na jiné soutěži, byli to muži z Prchalova, kteří měli dokonce čas 13 sekund a něco, což je hezké, mezi ženami loni vyhrály ženy z Albrechtic," popsala soutěž Martina Gerlichová, členka SDH Karviná-Hranice.

Domácím se na trénincích daří pokaždé na výbornou, jakmile se ale postaví na domácí půdě start v soutěži, nedaří se, jak by mělo.

"Domácí útok? Hodnotím ho nezdařilý. Ten kdo dělá rozdělovač, tak ho to vytočilo, poslal proud a zkrátil  hadici proudaři, tím pádem nebyl na tom místě, kde měl být a nestříkl jak má," posteskl si Zdeněk Witosz, starosta SDH Karviná-Hranice.

A rozhodně spokojeni nebyli ani muži z Českého Těšína-Mostů.

"Zacvakal jsem na základně, nedal jsem spojku a už jsem to nestihl doběhnout," řekl Jakub Gryč, člen SDH Český Těšín-Mosty .

Každou přípravu před startem bedlivě sledují rozhodčí, aby měli všichni stejné podmínky, přeci jen rozhodují sekundy, někdy i desetiny sekund.

"Především by se neměly dotýkat spojky, mezi ně by měl projít papír. Ta pravidla by měla být stejná, pokud to má někdo dál a je na to zvyklý, nesmí ale být zuby zasunuté nebo ty spojky aby se dotýkaly sebe," popsal základnu rozhodčí Eduard Sznapka.

Na této soutěži se opět nejlépe vedlo ženám z Albrechtic, z mužů byli nejrychlejší dobrovolní hasiči z Větřkovic.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy