Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní spoušť se valila na vlakové nástupiště v Karviné, firma slibuje nápravu

  • Karviná,

Přívalový letní déšť odhalil nedostatky nově zrekonstruovaného nádraží v Karviné. Stovky litrů vody se v době dešťů valí přes stříšky na nástupiště i do místního podchodu. Video nám poslala jedna z divaček. Provozovatel nádraží už sjednává nápravu.

Obrovská spoušť během přívalového deště na hlavním karvinském vlakovém nádraží. Video i fotografie byly zveřejněny na sociální síti.

"My za město nemůžeme mluvit do stavby železničního nádraží, protože není v majetku města, vlastní ho Správa železniční dopravní cesty, ale sledovali jsme na sociálních sítí tu situaci, která tam nastala, proto jsme SŽDC kontaktovali, aby provedly nápravu, protože nám jde o bezpečí našich občanů a taky lidí, kteří do Karviné přijíždějí nebo ji opouštějí. Jezdí tady hodně lidí do lázní a chceme pro ně vytvořit ten nejlepší komfort. Dostali jsme zprávu ze SŽDC, že provedou kontrolní den a že se budou snažit o nápravu," řekl  Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) – provozovatel nádraží - tvrdí, že nádrží je po rekonstrukci stále ve zkušebním provozu, nicméně už sjednává nápravu prostřednictvím zhotovitele stavby.

“Vytopení podchodu způsobily velmi silné přívalové deště. Během kontrolního dne na stavbě se ale zjistilo, že některé svodové okapy nebyly dostatečně vyčištěny. Projektant stavby na místě navrhl nové řešení, některé okapy dostanou větší průměr, tak aby přívalové deště mohly lépe likvidovat do dešťové kanalizace. Před samotným podchodem bude nově instalovaná horská vpusť, která by měla odvést přebytečnou dešťovou vodu,” řekl mluvčí SŽDC Marek Iliáš.

Nové úpravy a celkové stavební řešení by mělo být hotové do dvou měsíců. Bude uhrazeno v rámci výstavby rekonstrukce karvinského nádraží.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Kulturní a společenské středisko "Střelnice"
Český Těšín
od 21 260 do 26 200 Kč/měsíc

Detail

NEXT GENERATION s.r.o. - provozovna
Karviná
od 10 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

DONGHEE Czech s.r.o.
Český Těšín
od 15 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků