Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Peníze, počítače, notebooky i projektory. Mladý zloděj v Karviné nepohrdl skoro ničím

  • Karviná,

Karvinští kriminalisté dopadli jednadvacetiletého mladíka, který získával peníze z prodeje kradených věcí. Od dubna se vloupával do karvinských škol, zaparkovaných aut i obchodů. Na svědomí má celkem 11 skutků, napáchal škodu za 70 tisíc korun.

V Karviné skončilo noční řádění jednadvacetiletého mladíka, který po sobě zanechával spoušť ve školách, autech i obchodech. Zbyly po něm rozházené věci, rozbitá okna a prázdné pokladny. Sebou si z vloupání odnášel nejen peníze, ale i hodnotné věci, jako počítače, notebooky, dataprojektory a další, které pak obratem prodával. 

“Hlavním cílem nočních výprav mladíka bylo získat peníze nebo nějaké věci na prodej. Celkem kriminalisté zadokumentovali od dubna do současné doby 11 skutků, škoda se vyšplhala na bezmála 70 tisíc korun. Kriminalisté mladíka dopadli a prokázali mu vloupání do různých objektů i když v minulosti nebyl trestán,” řekla Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná.

Například na Základní škole Slovenská způsobil mladý zloděj škodu ve výši necelých třicet pět tisíc.

“Zloděj se dostal do školy přes okýnko chlapeckých záchodů. Chodil v přízemí a pak i v 1. patře, zkoušel dveře, ty byly zamčené. Do dvou tříd se dostal přes okno nad dveřmi. které vybil nebo vytlačil. Z jedné třídy ukradl počítač, ze druhé notebook, z učebny hudební výchovy ukradl a poničil některé hudební nástroje," popsal řádění zloděje ředitel ZŠ Slovenská Michael Klos.

Soud vyhověl návrhu státního zástupce a mladík skončil ve vazbě, odsedět si může až dva roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy