Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné přivítal prvňáčky i pohádkový Olaf

  • Karviná,

V pondělí se vrátily děti zpátky do škol. Úplně poprvé usedlo do školních lavic v Karviné 451 prvňáčků. Zahájení školního roku jsme zaznamenali na Základní škole Mendelova.

Nové povinnosti začaly 451 dětem, které v Karviné poprvé usedly do školních lavic. 32 z nich bude navštěvovat Základní školu Mendelova, kam se také na slavnostní zahájení nového školního roku přišel podívat i primátor města.

"Dvě první třídy tady máme, prvňáčkům jsem popřál hodně zdaru, ať najdou hodně kamarádů a školu si užijí. Město v letošním roce jak na ZŠ Mendelova, tak na ostatních školách  se snažilo v letních měsících to prostředí vylepšit, tak doufám, že to prostředí bude příjemné a že se budou cítit dobře," řekl Jan Wolf, primátor Karviné.

Ke každému prvňáčku byl před samotným šerpováním přidělen jeden z deváťáků. 

"Přeji prvňákům vše nejlepší, ať vše zvládnou v první třídě," řekla Adéla Kochováí, žákyně 9. ročníku ZŠ Mendelova.

"Ten poslední rok se bud snažit si užít, je poslední s těmito lidmi. Těším se, bude to super," dodala její spolužačka Josephina Viktorová.

Prvňáčci se na novou zkušenost těší. Někteří na tělocvik, jiní na přestávky, ale i na jedničky nebo učení.

"Já se těším hlavně na kamarády." "Já se těším, že se něco nového naučím," řekli prvňáčci.

Třídní učitel Pavel Kubíček, mimochodem, Základní škola Mendelova je jakousi raritou mezi školami, málokde najdete stát před tabulí učitele - muže -  má pro děti v prvních školních dnech připraven malý seznamovací plán.

"Vstup do první třídy je vždy náročný, snažíme se volit takové formy, aby to bylo pro ně jednodušší, aby si zvykly, je to náročné i pro rodiče, takže se jim to budeme snažit se  týdny," řekl Pavel Kubíček.

Důležité je, aby nadšení z docházky do školy a z každodenních povinností vydrželo dětem co nejdéle a aby se to pak odrazilo i na vysvědčeních, které budou kantoři na konci školního roku rozdávat.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků