Na Lodičkách v Karviné se lidé baví i vzdělávají

  • 11:13,
  • Karviná ,

Iniciativa Dokořán připravila pro veřejnost akci nazvanou Karviná Dokořán. V areálu Loděnice bylo připraveno několik gastronomických, sportovních, vzdělávacích a kulturních aktivit najednou.

Iniciativa Dokořán nezahálí, na každý letní víkend zorganizovala progerma pro veřejnsot, jedna z posledních sprnových akcí se konala v sobotu pod názvem Karviná Dokořán.

"Myšlenka byla taková, že dáme prostor lidem, kteří v kultuře něco dělají, prezentovat se a zkloubit to dohromady. Vesměs se zapojily kapely, scéna s DJ, máme dvě divadlo, z knihovny knihovnické divadélko a K.V.A.S. s Projektem Naděžda," popsal akci předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko.

Veřejnosti se předvedla i taneční skupina Nikolas Dance Uniko. Na akci se také prezentovalo samo město s projektem Karviná všemi deseti. Jde o soubor 15. projektů, které město chystá.

"My prezentujeme všechny ty projekty, co město chystá a zároveň dáváme lidem možnost, aby si zkusili říct, jaké by to město mělo být, mohou napsat svou vizi Karviné za 10 let a mohou si říct, které konkrétní místo a jak by se mělo rozvíjet," vysvětlil Michal Sobek, zástupce zpracovatele projektu.

Na akci byly také vystaveny fotografie, které pořídili členové fotoklubu během několika let právě při akcích na Lodičkách.

"Můžete si prohlédnout, kolik lidí tady chodí, kdo nás navštívil ze známých osobností," uzavřel předseda místního fotoklubu Marek Běhan.

Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků