Na Lodičkách v Karviné se lidé baví i vzdělávají

  • 11:13,
  • Karviná ,

Iniciativa Dokořán připravila pro veřejnost akci nazvanou Karviná Dokořán. V areálu Loděnice bylo připraveno několik gastronomických, sportovních, vzdělávacích a kulturních aktivit najednou.

Iniciativa Dokořán nezahálí, na každý letní víkend zorganizovala progerma pro veřejnsot, jedna z posledních sprnových akcí se konala v sobotu pod názvem Karviná Dokořán.

"Myšlenka byla taková, že dáme prostor lidem, kteří v kultuře něco dělají, prezentovat se a zkloubit to dohromady. Vesměs se zapojily kapely, scéna s DJ, máme dvě divadlo, z knihovny knihovnické divadélko a K.V.A.S. s Projektem Naděžda," popsal akci předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko.

Veřejnosti se předvedla i taneční skupina Nikolas Dance Uniko. Na akci se také prezentovalo samo město s projektem Karviná všemi deseti. Jde o soubor 15. projektů, které město chystá.

"My prezentujeme všechny ty projekty, co město chystá a zároveň dáváme lidem možnost, aby si zkusili říct, jaké by to město mělo být, mohou napsat svou vizi Karviné za 10 let a mohou si říct, které konkrétní místo a jak by se mělo rozvíjet," vysvětlil Michal Sobek, zástupce zpracovatele projektu.

Na akci byly také vystaveny fotografie, které pořídili členové fotoklubu během několika let právě při akcích na Lodičkách.

"Můžete si prohlédnout, kolik lidí tady chodí, kdo nás navštívil ze známých osobností," uzavřel předseda místního fotoklubu Marek Běhan.

Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků