Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O knihy je stále velký zájem, dokazuje to návštěvnost Knižního jarmarku

  • Karviná,

Masarykovo náměstí v Karviné patřilo čtenářům všech generací. Knihovnice už po 25. tady připravily Knižní jarmark. Každý, kdo úplně nepropadl internetu a e-knihám a miluje otáčení papírových listů knih si právě tady přišel na své.

Vášniví čtenáři si nenechali ujít tradiční knižní jarmark, který se v Karviné konal už po pětadvacáté. Opět to pro ně byla skvělá šance, jak doplnit a obohatit své domácí knihovny o nové tituly i starší literaturu, kterou nabízela knihovna ze svých přebytků za babku.

"25. ročník je jiný tím, že statutární město Karviná přihlásilo knihovnu do soutěže Můj evropský projekt - rekonstrukci budovy centrální knihovny, získali jsme největší počet liků na Fb a z toho vyplynul finanční obnos, který město věnovalo knihovně. Letos se proto mohou návštěvníci jarmarku projít s Alenkou v říši divů," řekl ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

V praxi bylo náměstí plné stanovišť a soutěží v duchu tohoto knižního titulu.

"Knižní jarmark ale není jen o Alence v říši divů, máme tady kafetérii, mohou si nakoupit výrobky chráněné dílny, knihy za babku i nové knihy," dodala ředitelka.

Stánek z knihami za babku byl neustále v obležení, lidé hledali různé tituly.

" Lidé hledají knihy pro děti, pohádkové příběhy," řekla jedna z knihovnic Petra hermanová a její kolegyně Michaela Jabůrková dodala: "Měli jsme tady i Čtyřlístky vyřazené a ty byly do deseti minut pryč."

Kromě nových knih si tady na své přišli i vlastníci gramofonů, kterým knižní jarmark nabídl pestrou nabídku již historických černých desek.
Pro návštěvníky jarmarku byl připraven i hudební program a také na památku i focení ve fotobudce.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků