O knihy je stále velký zájem, dokazuje to návštěvnost Knižního jarmarku

  • 15:24,
  • Karviná ,

Masarykovo náměstí v Karviné patřilo čtenářům všech generací. Knihovnice už po 25. tady připravily Knižní jarmark. Každý, kdo úplně nepropadl internetu a e-knihám a miluje otáčení papírových listů knih si právě tady přišel na své.

Vášniví čtenáři si nenechali ujít tradiční knižní jarmark, který se v Karviné konal už po pětadvacáté. Opět to pro ně byla skvělá šance, jak doplnit a obohatit své domácí knihovny o nové tituly i starší literaturu, kterou nabízela knihovna ze svých přebytků za babku.

"25. ročník je jiný tím, že statutární město Karviná přihlásilo knihovnu do soutěže Můj evropský projekt - rekonstrukci budovy centrální knihovny, získali jsme největší počet liků na Fb a z toho vyplynul finanční obnos, který město věnovalo knihovně. Letos se proto mohou návštěvníci jarmarku projít s Alenkou v říši divů," řekl ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

V praxi bylo náměstí plné stanovišť a soutěží v duchu tohoto knižního titulu.

"Knižní jarmark ale není jen o Alence v říši divů, máme tady kafetérii, mohou si nakoupit výrobky chráněné dílny, knihy za babku i nové knihy," dodala ředitelka.

Stánek z knihami za babku byl neustále v obležení, lidé hledali různé tituly.

" Lidé hledají knihy pro děti, pohádkové příběhy," řekla jedna z knihovnic Petra hermanová a její kolegyně Michaela Jabůrková dodala: "Měli jsme tady i Čtyřlístky vyřazené a ty byly do deseti minut pryč."

Kromě nových knih si tady na své přišli i vlastníci gramofonů, kterým knižní jarmark nabídl pestrou nabídku již historických černých desek.
Pro návštěvníky jarmarku byl připraven i hudební program a také na památku i focení ve fotobudce.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků