Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lázeňská hudební sezona v Karviné skončila akcí Zavírání pramenů

  • Karviná,

Lázeňská sezona byla v Karviné tradičně ukončena velkou společenskou akcí nazvanou Zavírání pramenů. V areálu u Rehabilitačního sanatoria byl pro lázeňské hosty i širokou veřejnost připraven bohatý kulturní program, nechyběl burčák a speciality místní kuchyně.

Zavírání pramenů patří k tradičním akcím města, které si každoročně nenechají ujít stovky lidí. Připravují ji pro občany Lázně Darkov společně s městem Karviná, letos už potřinácté.

"Tato tradice se opravdu dodržuje 13 let, má mimořádný úspěch. Díky vedení Karviné a zastupitelům, kteří nám na tyto akce přispívají finanční částkou dotační, tak jsme schopni ten program udělat nejen pro klienty lázní, ale i pro karvinské občany," řekla  Lenka Smrčková, manažerka kulturních aktivit.

Pramenům za sezonu také poděkoval a požehnal jim kaplan karvinské farnosti David Kantor.

A protože září je sezonou burčáku, nechyběl ani tady. Letos organizátoři nenechali nic náhodě a připravili pro návštěvníky 2600 litrů tohoto moku ze Znovína.

" Je to dobré spojení mezi dobrým programem a dobrým vínkem, hlavně tím, které potřebujeme na pročištění organismu, abychom se připravili na zimu," uzavřela Smrčková. 

Mezi vystupujícími nechyběl například letos Pavel Dobeš, Elán tribute, příležitost dostal i karvinský přípravný sbor Permoník s kapelou a vystoupily i děti a mládež z Juventusu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků