Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští ostrostřelci! Strážníci bodují v soutěžích napříč republikou

  • Karviná,

Na střelnici v Karviné se uskutečnil další ročník střelecké soutěž pro příslušníky ozbrojených složek. Putovní pohár se pokusili získat strážníci a policisté z různých měst naší republiky. Soutěž měla prověřit manipulaci se zbraní, šikovnost, přesnost i rychlost.

Na střelnici v Karviné se uskutečnil 11.ročník střelecké soutěže o putovní pohár primátora města určené pro příslušníky ozbrojených složek. 

jedná se o střeleckou soutěž, které se účastní celkem 33 závodníků ze 16ti družstev, kromě městských strážníků se účastní i celní správa a PČR. Smyslem soutěže je porovnat znalosti a dovednosti příslušníků vyjmenovaných složek, závodní disciplíny jsou tvořeny tak, aby se nejednalo o sportovní střelbu, ale i nástin praktického užití služební zbraně ," řekl Václav Ožana.

První dvě disciplíny byly určené jednotlivcům, třetí část byla pro dvoučlenná družstva. Disciplíny prověřovaly bezpečnou manipulaci se zbraní a připravenost umět zasáhnout co nejrychleji.

"Každá disciplína je na čas, skládá se z několika terčů, ať to jsou papírové nebo kovové," řekl hlavní rozhodčí Zdeněk Glac.

Zastoupena v této soutěži byla kromě Karviné i města Havířov, Zlín, Brno, Česká Třebová, Rožnov, Přerov, Ostrava a  Frýdek-Místek. Z Havířova se karvinské soutěže účastnila poprvé například policistka Hana Hafková.

"Na závodech jsem byla už v jiných městech. Byla jsem v Mikulově Přerově, Blansku, každé ty závody jsou jiné jiná taktika, vymýšlí to různí lidé. Karviná se mi jeví, že je složitější z těch závodů co se týká taktiky a délky trati. Jsou tady dobří střelci," řekla Hafková.

Už poněkolikáté zkusil karvinské disciplíny  co nejlépe zvládnout zlínský strážník Radek Kozubek.

"Jsou tady daleko lepší. Zvládnout se to dá, není to taková hrůza, ale jsou to těžší závody, než bývají ty ostatní," řekl Radek Kozubek, soutěžící MP Zlín.

Z domácích závodníků se každoročně soutěže účastní Lukáš Balicki a Michael Rumpel. Oba patří mezi nejlepší a nejrychlejší střelce všech uplynulých ročníků.

"Člověk je nervozní, je to na naší půdě, takže ty nároky jsou na něho kladeny trochu větší. První disciplína je taková jednodušší, druhá je o tělocviku a třetí je týmová práce dalo by se říct. Tréninkem se musí vše připravit, pořád trénovat, trénovat," řekl Michael Rumpel, soutěžící MP Karviná.

Střeleckou soutěž vyhráli karvinští strážníci, druhá byla MP Rožnov a třetí příčka patřila strážníkům z Přerova. Z jednotlivců byl neúspěšnějším střelcem Jakub Křenek z Rožnova, z žen pak Michaela Holínková z MP Frýdek-Místek. Ceny do soutěže věnovalo město Karviná. Z fondu primátora města byly také alokovány finanční prostředky na pořízení nového betonového plotu střelnice. 
STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků