Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři, děti i neplavci. Do celorepublikové soutěže v Karviné se může přihlásit každý. Jak dopadl 15. ročník?

  • Karviná,

Každoročně v říjnu se města našeho kraje zapojují do celorepublikové plavecké soutěž měst a v kategoriích podle počtu obyvatel se umísťují na předních příčkách. Na průběh soutěže jsme se byli podívat v Karviné.

I letos měla města v MS kraji možnost zabojovat o co nejlepší umístění v celorepublikové plavecké soutěži měst. Stačilo jen přijít na bazén, zaregistrovat se, uplavat libovolným způsobem sto metrů a podle věku a času zaplavání dané délky pak posunout své město  v tabulce. V Karviné se této soutěže pravidelně účastní celé třídy základních i středních škol a nechybí ani rodiče s dětmi nebo senioři.

"Tato soutěž je organizována již 15. rokem, je to pro všechny občany. Hlavním úkolem je uplavat čtyři bazény, čili sto metrů jakýmkoliv plaveckým způsobem. Máme tady hodně plavců, ale i neplavců, jsme rádi, že vůbec doplavou ty čtyři bazény," řekl Tomáš Kaluža, místopředseda oddílu Kosatky, spoluorganizátor akce.

Během dopoledne na bazén přicházejí obvykle základní a střední školy a to i z okolních obcí jako jsou Petrovice nebo Stonava, odpoledne pak široká veřejnost. Akce, má za úkol motivovat hlavně mladé lidi a vzbudit v něm zájem o pohyb a sport,.

"Já jsem měla 2:47 a na to, že neplavu, ta dobrý ." "Nejdřív jsme plavala takto, pak takto a nakonec takto. Jsem strašně unavená," řekly účastníce soutěže.

Každý plavec byl obodován podle věkové tabulky a času, za který 100 metrů dokázal uplavat. Maximální počet bodů, které mohl plavec, bylo 28. V této soutěži děti do 7 let a lidé nad 60 let získávají plný počet bodů, čas nerozhoduje.

Plný počet bodů získal pro Karvinou i Lukáš Topiarz, 100 metrů uplaval za 1: 21 sekund.

"Jsem tu vůbec poprvé, čas normální, dobrá akce, v pohodě," řekl Topiarz.

V kategorii A měst do 20 tisíc obyvatel se v tabulce z MSK nejlépe umístily Kravaře, skončily na 5. místě, v kategorii B, kam patří města do 50 tisíc obyvatel, se nejlépe opět umístil Bohumín, který skončil první, ve stejné kategorii se umístila i Orlová a to na 4. místě.  A v kategorii C nad 50 tisíc obyvatel se nejlépe umístila Karviná, ta skončila stejně jako Orlová na 4 místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy