Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj vzpomíná na Karla Gotta. Pietní místa jsou všude

  • Karviná,

I Karvinsko vzpomíná na Karla Gotta, českou pěveckou ikonu, která podlehla v úterý nemoci. Na mnoha místech vznikla pietní místa, kam lidé přicházejí položit kytičku, zapálit svíčku nebo vyjádřit soustrast v kondolenční knize.

Až do pohřbu největšího českého umělce mistra Karla Gotta mohou lidé přicházet na pietní místa, která vznikla na mnoha různých místech. Například v Karviné přicházejí lidé zavzpomínat na zámek Fryštát. Rozloučit se přišel i jeho velký fanoušek a obdivovatel, klient denního stacionáře Domu v Aleji Jiří Matoušek.

"Přišel jsem mu vzdát hold a čest. Ať odpočívá v pokoji, byl dobrý zpěvák a udělal pro český lid hodně,"

 Karla Gotta poslouchá od malička a píše o něm i knihu.

"Byl vynikající malíř, vyučil se elektrikářem v Chebu, narodil se 14.7 1939 v Plzni. Prošel divadly Semafor, Apollo. Většinou mu psal Štaidl, Karel Svoboda, ty dobré písně: Přijela pouť, Láska bláznivá, Kávu si osladím. Mě se od něho líbí Oči sněhem zaváté, s tou získal prvního Zlatého slavíka," řekl Jiří Matoušek, klient Denního stacionáře Dům v Aleji a fanoušek zpěváka.

S Karel Gottem se karvinští mohli potkat v roce 2009 na zimním stadionu. Tenkrát pro naši televizi vzpomínal na rok 1979, kdy v Karviné  vystupoval v dnes již neexistujícím kině Sputnik.

"To už tenkrát říkali, že bych měl pomalu skončit, v tom kině Sputnik, ale nechce se z jeviště. Dokud lidé mě chtějí poslouchat, tak se těžko končí..."  řekl v roce 2009 zpěvák.

Na Karvinsku pomohou lidé zavzpomínat na Karla Gotta v Havířově u kyvadla nebo v Orlové v tamním domě kultury. Kondolenční listinu najdou lidé v bohumínském salonu Maryška. A Ostravě v budově rozhlasu je k dispozici kondolenční kniha, která bude předána pozůstalým Karla Gotta.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy