Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopadený zloděj z Karviné už čeká na výrok soudu o délce dalšího pobytu ve vězení

  • Karviná,

Kriminalisté z Karviné odhalili a dopadli zloděje, který má na svědomí celou sérii případů krádeží a vloupání. Vzhledem k jeho dřívější trestní minulosti mu teď hrozí několik let vězení.

Devětadvacetiletý muž z Karviné se zajímal především o peníze, ale nepohrdl ani platebními kartami. Ve finanční nouzi kradl zboží v obchodech. 

"Mimo jiné mu komisař klade za vinu, že se do pokusil vniknout do prodejny občerstvení v pasáži obchodního domu. Nic tam sice neukradl, ale majitelce způsobil škodu ve výši 2 tisíc korun," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Policisté zjistili, že muž má na svědomí krádež peněz v jedné karvinské herně. Využil tam chvilkové nepozornosti obsluhy, které ukradl hotovost ve výši bezmála 5 tisíc korun. O tři dny později se spokojil s krádeží potravin v prodejně. V dalších dvou případech ukradl dámské kabelky. Vedle peněz v nich našel osobní doklady a platební karty. 

"Krádeží se dopustil i přesto, že v roce 2018 byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu se zařazením do výkonu trestu odnětí svobody. Brány věznice opustil v květnu 2018. Komisař proti důvodně podezřelému zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu, pokračujícího přečinu krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Jestliže byl karvinský zloděj posledně odsouzen jen k několika měsícům vězení, tentokrát mu soud musí vyměřit přísnější trest.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků