Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Buďte normální, buďte v roušce," vyzývá v kampani Český červený kříž Karviná

  • Karviná,

ČČK Karviná spustil kampaň nazvanou “V roušce”. Má přesvědčit veřejnost, že za nošení roušky se lidé nemají stydět. Nic teď není důležitější než zdraví.

Akceptujte veškerá nařízení vlády, buďte ohleduplní nejen k sobě, ale i ostatním. Buďte normální, buďte v roušce, tak zní slogan kampaně, kterou spustil Český červený kříž Karviná.

"Jsme se zapojili do šití roušek, to je jeden ze základních hygienických způsobů, jak se bránit proti nákaze, šijeme je zdarma především teď pro zdravotnický personál, pro sestřičky, lékaře," řekl Oldřich Gbelec, ředitel Oblastního spolku Českého červeného kříže Karviná.

"Roušky šijí hlavně naše dobrovolnice z místní skupiny ČČK Rychvald, dokáží ušít jednu roušku tak za deset minut ," řekla Jarmila Bulejková, pracovnice ČČK Karviná.

Kromě těchto žen šijí roušky i pracovníci Gerontocentra Český Těšín a mnoho dobrovolníků.

"Naši dobrovolníci šijí doma, mají kvanta látek, bohužel, nedostatkovým zbožím teď jsou šňůrky, tkaloun, takže kdyby náhodou někdo měl někdo doma zbytečný, tak nás může oslovit, my to rádi využijeme," dodal Gbelec.

Kromě to nabídl ČČK Karviná pomoc i v jiné oblasti.

"My jsme v úzké komunikaci se všemi městy, kterým jsme nabídli pomoc především ve sféře seniorů, kdyby potřebovali převést k lékaři, udělat nákup, uklidit v domácnosti, máme v pohotovosti desítky dobrovolníků," uzavřel ředitel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků