Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Proběhla informativní schůze Bezpečnostní rady Karviné, zúčastnily se i zástupkyně KHS

  • Karviná,

Primátor Karviné svolal Bezpečnostní radu města v souvislosti s ohniskem epidemie na Karvinsku. Při jednání byli přítomni i zástupci vedení okolních obcí a také zástupkyně krajské hygienické stanice.

V pondělí 15.června vydala KHS Moravskoslezského kraje mimořádné opatření č. 7, které nařizuje podniku OKD provést preventivní testování všech svých zaměstnanců mimo důl Darkov a Golf rezort Lipiny. Testování bude provedeno pomocí rychlotestů do 30.června. Primátor v pondělí svolal bezpečnostní radu města, které se zúčastnili i zástupkyně KHS a zástupci vedení okolních obcí.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ta bezpečnostní rada byla informativní, vyslechli jsme si informace z KHS, která je dnes hlavním hráčem z hlediska toho řízeného procesu, my bohužel nemáme jakékoliv nástroje, takže jsme chtěli vědět, jak to vypadá na šachtách, v terénu, jaké další kroky nás čekají, byli jsme informováni o tom a já věřím, že se to už bude uklidňovat a že se i náš region dostane do normálu."


Na Karvinsku zrušila KHS mimořádné opatření číslo 4, které nařizovalo pravidelnou dezinfekci veřejných prostranství, v obcích na Karvinsku je už také možné pořádat akce až pro 500 lidí a byly povoleny návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy