Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská hornická nemocnice je první v ČR, která staví nový pavilon modulárním systémem

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice finišuje se stavbou nového pavilonu. V něm najdou pacienti několik ambulancí a také lůžkové ortopedické oddělení. Celá přistavěná budova je řešena modulárním systémem, Karvinská hornická nemocnice je první v republice, která takto přistavuje.

V blízkosti budovy Karvinské hornické nemocnice roste jedna nová třípodlažní budova. Spojena bude v přízemí a ve druhém patře se současnou budovou nemocnice. V současné době se za pomocí speciálního jeřábu, který unese až pět set tun nákladu dokončuje druhá část výstavby.

Petr Chval, vedoucí investic a správy dodavatelské firmy: "Máme připravené základy, máme je srovnané a klademe první nadzemní podlaží té stavby, to jedno patro se smontuje za dva dny."

Na každém patře je usazeno 24 modulů. Přibyly i spojovací krčky.

Petr Chval, vedoucí investic a správy dodavatelské firmy: "Jeden je tady z kraje a druhý je v prostředku, ve třetím patře, tam budeme dávat konstrukci a bude propojena ta naše budova se stávajícím objektem."

Druhé podlaží bude navazovat na operační sál číslo 3, po operacích tak pacienti budou přímo převáženi na nové oddělení.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Na třetím podlaží budou rozšířena lůžka ortopedická, bude tam nová JIP, budou tam spojovací lůžka, ve 2. nadzemním podlaží budou lůžka následná ošetřovatelská péče, tzv. sociálně ošetřovatelská lůžka a v přízemí budou ambulance otropedické, spondylochirurgické a anestezilogicko-resuscitační."

Stavba by měla být předána na konci listopadu. Následovat vybavení pokojů nábytkem, který se už vyrábí, nejpozději od prvního ledna příštího roku bude budova fungovat pro pacienty.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků