Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace krytého plaveckého bazénu v Karviné začíná

  • Karviná,

V Karviné začíná rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. V současné době běží přípravné a vyklízecí činnosti, aby se vítězná firma mohla ihned po převzetí stavby pustit do práce.

V Karviné se rozběhly první práce související s kompletní modernizací krytého bazénu. Samotnou rekonstrukcí se zabývali zastupitelé na svém posledním zasedání.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já jsem rád, že zastupitelé schválili poslední fázi té předpřípravy, protože máme vybranou firmu, zhotovitele stavby, máme připravené finanční krytí a věřím tomu, že v krátkém čase začne stavba se začne realizovat. Ta stavba bude trvat více než dva roky. Bude technologicky hrozně náročná, proces byl hrozně dlouhý a já jsem rád, že jsem se dostali do té fáze, že se začne stavět.”
Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Na bazéně tvrdě pracujeme při vyklízení krytého bazénu a jsme opravdu už před podpisem smlouvy před vybranou firmou. Brání tomu ještě pár dnů a to kontrolou všech těch dokladů, které zákonné povinnosti vymáhají. Myslím si, že do 14 dnů by měla být podepsaná smlouva a ve smlouvě má firma vítězná pět dnů do převzetí staveniště. Předáme staveniště a pak už je to na firmě, kdy samostatně zahájí konkrétní rekonstrukci bouracími pracemi a celý projekt odstartujeme.”

Ředitel městské sportovní společnosti Stars Karviná Petr Dyszkiewicz dále říká:

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Návrh počítal s tím, abychom už dnes odpovídali standardům v celé ČR, tzn. nerekonstruují se pouze stávající dva bazény, ale podle těchto standardů chceme obyvatelům Karviné nabídnout něco, co v tom bazénu chybí. Vždycky tady byli plavci, oddíl Kosatek, jednotlivé výuky a plavání veřejnosti. Co na našem bazénu chybělo, to byla rekreace, rehabilitace a to je přesně to, o co jsme ten projekt rozšířili. Zachováváme to, co se v Karviné osvědčilo, tzn. plavecké parametry toho bazénu. Chci říct, že jsme jeden ze tří plaveckých bazénu v celé ČR, který má 25.metrový bazén osmidráhový, což je velká výjimka a velká podpora plaveckých sportů. Víme, že Kosatky jsou u nás 50.letá historie a dostavuje celý rekreační bazén s welnessem, je to již dneska takový standard.” 

Na své si přijdou nejen plavci oddílu Kosatek, ale přibudou i atraktivní prvky pro veřejnost. Děti jistě potěší například Kamikaze skluzavku.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Myslíme si, že ta dostatečně i z hlediska bezpečnosti a využití mladé generace a těch dětí bude dostačující.” 

O rekonstrukci krytého bazénu se začalo mluvit už v roce 2009. Návrhy byly přerušeny kvůli soudnímu sporu o pozemky pod krytým plaveckým bazénem.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “3,44 To bohužel nemohlo ovlivnit ani statutární město, ani STaRS. O zastaralosti projektu nemůže být řeč, projekt je udělaný na současné parametry jak ve výstavbě, tak v materiálech, tak v technologii.” 

A kdy se tedy veřejnost dočká znovuotevření krytého bazénu?

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Ve smlouvě je 950 dnů, což když si vydělíme počtem dnů v roce, tak je to 2,6 roků. Ta stavba se může protáhnout nebo urychlit. Naším úkolem bude ten projekt maximálně kvalitně dozorovat, aby cena, která je vynaložená, byla proinvestovaná správně a aby byla provedena kvalita stavby, která by pak měla sloužit minimálně 30 let. Jak říkám, tento bazén jsme zavřeli po 30 letech a 304 dnech.”Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků