Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paví rodinka z Karviné dostane před Vánoci novou voliéru, pracovníci TS ji už staví

  • Karviná,

Známá karvinská paví rodinka dostala předvánoční dárek v podobě nové voliéry. Postavili ji pracovníci Technických služeb v místním zookoutku.

Pávi se stali součástí života obyvatel Karviné v roce 2018, kdy byli poprvé přivezeni do místního zookoutku. Pár jedinců se ale nespokojilo s místem nového domova a své teritorium postupně rozšířilo do dalších částí města. Stali se vyhledávaným objektem k focení a natáčení, jak si vykračují po náměstí, přecházejí silnici nebo jen tak někde postávají.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Celkem jich máme devět, z toho je sedm dospělých a dvě mláďátka. Pět těch pávů jsme dostali v roce 2018 darem od benediktinského opatství z Rajhradu. Další dva pávy jsme dostali darem od majitele zámečku Petrovice."

V současné době se po městě pohybují volně dva paví samci.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Ti tady moc nechtějí být, protože si je občané naučili je krmit, takže oni skoro vůbec nepřebývají."

Ted před Vánoci se v zookoutku pro pávy chystá nové bydlení s výběhem.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Voliéra je vytvořena drobnou betonovou konstrukcí, na ní jsou klasické oplocení postavené a malý domeček, kde se budou, jak doufáme, se schovávat před nepřízní počasí."


Obyvatelé města a zvláště děti se už teď mohou těšit na jarní překvapení. V zookoutku přibude vzdělávací část, jejíž součástí budou další noví živí obyvatelé.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy